wikipedia a dary v btc

Počet HODLerov sa zvyšuje v korelácii s cenou bitcoinu

V poslednej dobe je na bitcoinovom trhu obrovská volatilita. Po dočasnom poklese na približne 35 000 USD sa pôvodná kryptomena zotavila a dokonca vyletela na úroveň okolo 45 000 USD.

od Martin

Zaujímavé je, že so stúpajúcou cenou rastie aj počet HODLerov. To môže naznačovať, že na trh vstupuje viac retailových investorov.

Podľa IntoTheBlock:

Počet obchodníkov – hodlujúcich <30 dní, rýchlo rastie v korelácii so zhodnocovaním ceny bitcoinu. Títo obchodníci sledujú cenovú akciu a zvýšili svoj zostatok o 4,2 %.

Podobnú prognózu predstavil aj analytik Ali Martinez. Podľa jeho názoru korelácia ceny s novými adresami je dobrým znamením pre ďalšie zvyšovanie primárnej kryptomeny:

#Bitcoin | Nedávna cenová akcia, ktorú #BTC zaznamenala, je podporená prudkým nárastom počtu nových adries pripájajúcich sa k sieti.

Ďalšie zvýšenie rastu siete by mohlo viesť k ďalším cenovým ziskom za $ BTC.

Zvýšenie počtu denne aktívnych bitcoinových adries

Navyše, podľa nedávnych údajov IntoTheBlock sa počet denných aktívnych bitcoinových adries (DAA) opäť zvýšil. Stojí za zmienku, že DAA často slúžia ako dôležitý signál pre smerovanie zmien výmenného kurzu:

DAA môže často slúžiť ako indikátor cenovej akcie. Zatiaľ čo BTC nedávno vyletel nad 43 000. dolárov, číslo DAA opäť prekonalo 1 milión.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár