Počet hodlerov na vysokej úrovni

od Martin Tkáč

Podľa nedávnych štúdií investovali americkí investori do kryptomien v priemere 1 707 dolárov. 37% z nich priznalo, že by tieto prostriedky nepredalo, aj keby za to museli zaplatiť účty. To znamená, že počet Hodlerov neustále rastie.

Hodleri BTC

Stávková platforma GamblersPick skúmala 1 000 amerických investorov, ktorí kupujú digitálne aktíva. Ukázalo sa, že veľká časť z nich (až 37%) by si svoje kryptomeny nechala za každú cenu. Navyše by ich nemienili vytiahnuť z peňaženiek, aj keby potrebovali finančné prostriedky na zaplatenie dôležitých účtov. 51% uviedlo, že by si za svoje kryptoaktíva ani nekúpilo žiadny luxusný tovar.

Americkí muži majú v priemere kryptomeny v hodnote 1 940 dolárov a zdá sa, že ich tieto investície zaujímajú viac ako ženy. Títo investovali v priemere 1 375 dolárov do digitálnych aktív.

GamblersPick tiež odhalil, že dopyt po kryptomenách medzi americkými investormi rastie na takú úroveň, že si peniaze na investície požičiavajú od priateľov alebo členov ich rodiny. Každý štvrtý respondent si kúpil digitálny majetok pomocou kreditnej karty.

Po odhalení svojich plánov na nasledujúcich 12 mesiacov investori uviedli, že plánujú minúť v priemere ďalších 1645 dolárov svojho majetku na kryptomeny. Štatistiky opäť viedli muži, ktorí investovali po 1 988 dolárov, a ženy – po 1 100 dolárov.

Prečo kupujete kryptomeny?

Štúdia tiež ukázala, prečo sa investori rozhodli kúpiť digitálne mince. Drvivá väčšina, až 75% uviedla, že verí, že hodnota digitálnych aktív sa v budúcnosti zvýši. 32% verí, že kryptomeny sú spôsobom diverzifikácie ich investičných portfólií a 24% chce len zarobiť.

Okrem toho 21% respondentov uviedlo ako dôvod investovania „ochranu pred infláciou“.

Vyššie uvedené skupiny sú ovplyvnené sociálnymi médiami a internetovými fórami. Najbežnejším zdrojom informácií je Reddit. Až 34% uviedlo túto platformu ako zdroj údajov pre investovanie. Ďalšie miesta patrili Twitteru, YouTube a Facebooku (výsledky 26%, 23%, respektíve 16%).

Elon Musk je stále najvplyvnejšou osobou na trhu. Až 35% respondentov priznalo, že investovalo po jeho tweetoch alebo vyhláseniach. Na druhom mieste sa umiestnil Warren Buffett s iba 9%. Rapová hviezda Snoop Dogg je tretia s iba 7%.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár