kurz bitcoinu klesá

Počet BTC na burzách klesol na najnižšiu úroveň za posledných 44 mesiacov

0 komentárov

Bitcoin sa za posledný týždeň snažil udržať na úrovni 40 000 dolárov. Napriek tomu sa objavili signály, ktoré by mohli naznačovať zvrátenie trendu. Počet bitcoinov uložených na burzách klesol na najnižšiu úroveň za 44 mesiacov.

Podľa grafu zverejneného 29. apríla analytickou platformou Bitcoin Pricedinbitcoin21 je celková ponuka na burzách teraz 2,4 milióna BTC. V čase písania tohto článku má toto množstvo mincí hodnotu približne 94 miliárd dolárov. Najvyššia ponuka na obchodných platformách bola dosiahnutá vo februári 2022, približne 3,2 milióna mincí.

Od začiatku roka sa množstvo bitcoinov na burzách znížilo o 202 900 BTC, teda takmer 8 miliárd dolárov.

Množstvo BTC na burzách a cena

Ako môžete vidieť na grafe, Bitcoin sa historicky pohyboval opačným smerom ako jeho množstvo na burzách. Ak bude tento trend pokračovať, možno očakávať, že ceny porastú. Počet aktív na burzách má tendenciu klesať, ak ich viac účastníkov trhu chce kúpiť ako predať. Na druhej strane, väčší dopyt zvyčajne vedie k vyšším cenám.

Medzitým sa jeden kryptomenový analytik domnieva, že bitcoin je na pokraji zlomu smerom nahor kvôli mimoriadne silnej korelácii amerického dolára s BTC v tom čase. Podľa Michaela van de Poppe by Bitcoin mohol nasledovať dolár a budúci týždeň by sa mohol posunúť nahor.

Nedávno povedal:

Predpokladám, že toto bude scenár, kde budeme kupovať klebety a predávať novinky. Myslím si, že blízko tejto udalosti a možno v najbližších dňoch dosiahne americký dolár vrchol a potom sa začne prispôsobovať, keďže táto udalosť je už ocenená.

Potom sa ocitneme v novej neutrálnej situácii, keď sa rizikovým aktívam naďalej darí. Keď bitcoin dosiahol vrchol v máji, dolár sa zhodnotil a altcoiny oslabili. Bitcoin odvtedy tiež prešiel niekoľkými testami, celkovo však v súčasnosti zaznamenávame silné zrýchlenie smerom nahor. Dostávame sa aj k údajom, kde ukazovatele ukazujú prudký pohyb nahor, pričom RSI smeruje týmto smerom.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár