Počet Bitcoinu na burzách začína klesať

od Martin Tkáč

Celkové množstvo Bitcoinu na burzách s kryptomenami začína opäť klesať. To naznačuje, že bitcoineri si začali svoje aktivum akumulovať. Aktuálne sú to najnižšie čísla od júla 2018.

Celkový počet BTC na krypto burzách začína od začiatku roku 2021 klesať stále rýchlejšie a podľa údajov z analýzy dát Glassnode priebežne klesá už od marca 2020.

Pokiaľ toto digitálne aktívum hormadne odchádza z búrz znamená to, že investori dlhodobe šetria svoje podiely namiesto toho, aby hľadali krátkodobé zisky.

zdroj: decrypt.co

„Dáta jasne ukazujú digitálne aktívum, ktoré je veľmi žiadané a ktorému obchodníci dôverujú, čo naznačuje, že ďalší predaj novozískaných BTC nie je v krátkodobom horizonte na stole,“ povedal Jason Deane, bitcoinový analytik v spoločnosti poskytujúcej dáta a analýzy trhu s kryptomenami Quantum Economics.

Medzi 23. februárom a 2. marcom došlo k 2% poklesu počtu Bitcoinu držaných na kryptoburzách. To je 52 900 BTC (2,7 miliardy USD) presunutých z búrz do peňaženiek bitcoinerov. Toto je len pokračovanie celoročného postupného klesajúceho trendu, pretože stále väčšie množstvo kryptomeny je presúvané z obchodných platforiem do dlhodobých úložísk.

Na burzách je momentálne 2,3 milióna BTC, čo je najnižšie číslo od júla 2018, kedy mala najväčšia kryptomena hodnotu približne 7400 dolárov.

„Zdá sa, že pokračujúce sťahovanie Bitcoinu z burz naznačuje, že nákup a „Hodling“ je medzi investormi prevládajúci sentiment,“ dodal Deane.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár