Počet bitcoinových adries dosahuje ATH

od Martin Tkáč

Hoci bitcoin od začiatku roka vykazuje mierny klesajúci trend, kryptomena nedávno dosiahla nový historický rekord v počte adries. Podľa spoločnosti IntoTheBlock bol k 14. marcu BTC v takmer 40 miliónoch peňaženiek. Len od začiatku roka 2022 pribudlo do siete 888 000 nových adries.

Bitcoin klesá, no sú tu aj býčie signály

Ako sme už na našom portáli informovali, investori v posledných mesiacoch nahromadili veľa BTC. Je však badateľný rozdiel medzi počtom adries s menej ako 1 BTC a s 1 000 – 10 000 bitcoinmi.

Adresy do 1 BTC začali hromadiť a rozmnožovať svoje mince od októbra 2020. Veľryby sa na druhej strane zaoberajú distribúciou, teda rozdeľovaním svojich podielov na menšie časti. Táto situácia môže trhu sťažiť udržanie stúpajúceho trendu z dlhodobého hľadiska.

Na druhej strane, komunita CoinMarketCap má iné názory. Nedávno predpovedala s presnosťou 82%, že do konca marca sa kurz BTC zvýši na takmer 50 000 dolárov.

Ďalším pozitívnym trendom u pôvodnej kryptomeny je jej miera inflácie. Pred štyrmi dňami to bolo 1,7 %, čo je päťkrát menej ako americký dolár. Zároveň celosvetové ceny komodít vyleteli na najvyššiu úroveň od roku 2008.

zdroj: coinmarketcap.com, decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár