Počet bitcoinov, ktoré veľryby posielajú na burzy, sa priblížil k ATH

Počet bitcoinov, ktoré veľryby posielajú na burzy, sa priblížil k ATH

od Martin

Trhu s kryptomenami sa v poslednej dobe veľmi nedarí. Retailoví investori prepadli panike, no zdá sa, že nie sú jediní. Jeden z najväčších objemov presunov veľrýb na burzy zaznamenali v stredu. Tento objem je na druhom mieste po situácii v marci 2020, keď všetky trhy skolabovali v dôsledku pandémie.

Do 24 hodín vstúpilo na burzy 80 000 BTC

Približne 80 000 bitcoinov sa dostalo na centralizované burzy len za jeden deň. Toto množstvo mincí má pri dnešných cenách hodnotu okolo 2,3 miliardy dolárov.

Pre porovnanie, začiatkom mesiaca sa na burzy previedlo 15 000 bitcoinov denne. To znamená, že počas jedného z najvolatilnejších dní pre kryptomeny došlo k 5-násobnému nárastu.

V dôsledku neobmedzeného predaja bitcoin v jednom bode klesol na 25 000 dolárov. Odvtedy sa však stihol trochu zotaviť a teraz sa hodnota pôvodnej kryptomeny pohybuje okolo 28 000 USD.

Podobná situácia je aj v prípade altcoinov. Všetkých 10 najväčších digitálnych aktív bolo umiestnených v červenej zóne. Najhoršie dopadli: solana (-34,4 %), cardano (-32,6 %) a dogecoin (-30,4 %).

Kaskáda likvidácie

Podľa CoinGlass presiahli denné likvidácie na termínovom trhu 1,23 miliardy dolárov. Najväčšia jednotlivá likvidácia nastala na BitMEX, kde nútené zatvorenie pozície stálo istého investora 10 miliónov dolárov.

Podobná situácia nastáva na decentralizovaných trhoch. Podľa OKLink dosiahla za posledných 24 hodín celková hodnota likvidácie na platformách DeFi 170,84 milióna dolárov, čo je najvyššie číslo od mája 2021.

Index strachu a chamtivosti dosiahol 12 bodov („extrémny strach“).

Plán B, tvorca cenového modelu BTC, S2F, sa však zdá byť optimistický a verí, že teraz je ten správny čas na nákup.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár