Počet adries, kde je uložený aspoň 1 bitcoin, rastie

Počet adries v sieti Bitcoin, ktoré obsahujú aspoň 1 BTC, rastie.

od Simona

Newsletter news

Počet adries, kde je uložený 1 BTC rastie

Počet adries v bitcoinovom blockchaine, ktoré obsahujú 1 BTC alebo viac, dosiahol nové historické maximum. Podľa analytickej spoločnosti Glassnode počet peňaženiek obsahujúcich min. 1 BTC je cca 950 000.

zdroj: glassnode.com

Jake Woodhouse,  ktorý tvorí podcasty o kryptomenách pre Cointelegraph povedal, že „pre netrénované oko cena odráža hodnotu. Cenová akcia by sa však nemala zamieňať s hodnotou, ako ukazujú najnovšie údaje o bitcoinovom trhu.“

„Ľudia na celom svete kupujú bitcoiny, pretože vidia, že existuje príležitosť zhromaždiť divoko podhodnotené aktíva, o ktorých väčšina verí, že nemajú žiadnu hodnotu, keď cena klesne. „Bitcoin je mŕtvy,“ kričí mainstream… Je to tak? Mnohí s tým zjavne nesúhlasia,“ dodal.

Zaujímavé je, že vyššie uvedené sa zhoduje s miliardami dolárov, ktoré opúšťajú burzy. To ukazuje na pokles dôvery v tieto typy platforiem.

„V dôsledku kolapsu FTX sa niektorí bitcoinoví nadšenci učia, ako prevziať kontrolu nad svojimi bitcoinmi a generovať rekordné výplaty z búrz,“ povedal Woodhouse.

Podľa údajov Glassnode sa zostatky na burze roztápajú už od začiatku roka. V januári predstavovali približne 2,8 milióna BTC, čiže takmer 15 % z celkovej vtedajšej ponuky bitcoinov. V novembri klesli na 2,3 milióna bitcoinov, čiže 11 % z celkovej ponuky.

Make It Rain Money GIF by Tim and Eric

Oplatí sa dnes investovať do BTC?

Otázkou je, či je dnes nákup bitcoinov dobrý nápad. Myslí si to miliardár Michael Saylor, jeden z najbohatších držiteľov bitcoinov na svete. Nedávno sa podelil s Cointelegraph o svoje myšlienky o investovaní v čase poklesu. Investorom odporučil nakupovať bitcoiny, no zároveň naznačil, že k takýmto nákupom treba pristupovať z dlhodobého hľadiska.

Dnes stojí 1 BTC okolo 16 600 USD. To znamená zvýšenie ceny o cca 1 % za deň. Kurz je na podobnej úrovni ako pred 7 dňami.

Na druhej strane za 1 ETH na burzách musíte zaplatiť približne 1218 USD. Znamená to skokový nárast kurzu o 3 % do 24 hodín. Týždenne sa cena zvýšila aj o 1 %.

Fear and Greed Index bitcoinu je 22, čo znamená extrémny strach.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár