Po zákazoch krajinu opustí viac ako 20 čínskych spoločností

od Martin Tkáč

Viac ako 20 čínskych spoločností pôsobiacich v oblasti digitálnych aktív oznámilo, že zastaví svoje aktivity a stiahne sa z miestneho trhu. To všetko vďaka nepriateľskému postaveniu Stredného kráľovstva voči akýmkoľvek aktivitám súvisiacim s kryptomenami.

Dôsledky čínskeho zákazu

Negatívny postoj Číny k priemyslu kryptomien je známy už roky a miestne úrady to investorom často pripomínajú. Koncom septembra centrálna banka krajiny zverejnila dokument, ktorý naznačuje, že obchodovanie a ťažba digitálnych aktív je v rámci štátu zakázaná. Ľuďom tiež zakazoval interakciu s burzami.

Onedlho mnoho krypto spoločností zaniklo. Podľa China Securities Journal je počet takýchto subjektov už viac ako 20. Prestanú poskytovať služby v Číne a presťahujú sa do zahraničia.

Príkladom je burza Huobi, ktorá nedávno pozastavila možnosť registrácie nových používateľov z Číny. Zákaz Strednej ríše sa týkal aj Sparkpoola. Druhý najväčší ťažobný fond ETH na svete minulý týždeň oznámil, že v pevninskej Číne má prístup pre nových používateľov. O niekoľko dní neskôr úplne pozastavila činnosť.

BTC po čínskych zákazoch posilňuje

Napriek tomu, že vláda najľudnatejšej krajiny sveta zintenzívnila svoje úsilie o obmedzenie všetkých kryptoaktivít v rámci svojich hraníc, bitcoin sa útokom nakoniec ubránil. V čase tohto písania sa cena majetku pohybuje okolo 55 000 dolárov. To predstavuje nárast o zhruba 25% od zverejnenia posledného dokumentu Čínskej ľudovej banky.

Edward Snowden sa nedávno podelil o svoje myšlienky na túto tému. Podľa neho čínske obmedzenia „skutočne posilnili bitcoin“.

Katie Haun, partnerka spoločnosti s rizikovým kapitálom Andreessen Horowitz (a16z), vyzvala amerických finančných regulátorov, aby urobili v Číne pravý opak:

Je to príležitosť pre Spojené štáty. Mali by sme robiť presný opak toho, čo robí Čína.

Zdá sa, že zatiaľ najväčšia ekonomika nemá v úmysle implementovať takú skeptickú politiku voči bitcoinom. Predseda Fedu Jerome Powell aj šéf SEC Gary Gensler uviedli, že krajina nezakáže používanie digitálnych aktív.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár