Platby kryptomenami a dogecoiny na Twitteri?

Minulý týždeň Twitter požiadal ministerstvo financií USA o povolenie pôsobiť ako spracovateľ platieb. Týmto krokom sa spoločnosť môže pripraviť na ponúkanie kryptoplatieb na platforme.

od Simona

Newsletter news

Zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk pracuje na riešeniach klesajúcich príjmov spoločnosti z reklamy. Chce Twitter ďalej rozvíjať svoju pozíciu giganta sociálnych médií s kryptoplatbami?

Rozšíri Twitter tipy na kryptomeny?

Podľa správy New York Times Twitter podal žiadosť o registráciu u FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network). Každý podnik, ktorý sa zaoberá peňažnými transakciami, menovými prevodmi alebo hotovostnými transakciami, sa musí zaregistrovať na príslušnom orgáne proti nezákonným finančným transakciám.

Od roku 2021 Twitter umožňuje tvorcom obsahu prijímať bitcoinové tipy od fanúšikov cez Strike’s Application Programming Interface (API). Rozhranie API využíva mikroplatobné kanály siete Bitcoin Lightning Network. Spracováva transakcie vysporiadané mimo bitcoinového blockchainu. Viaceré transakcie sú spojené dohromady a potom odoslané do prvej vrstvy (sieť bitcoinov).

Táto technológia je však stále obmedzená. Zatiaľ nie je jasné, ktorá spoločnosť poskytne platobnú technológiu pre Twitter. Elon Musk sa však môže obrátiť na platobnú platformu, ktorú sám založil: Paypal. Stojí za zmienku, že spoločnosť spustila krypto platby pre obyvateľov USA v júni 2022. Odvtedy môžu občania USA používať PayPal na nákup, predaj a ukladanie bitcoinov, etherea, litecoinov a bitcoin cash.

Bitcoin Overtake GIF by Herr Fuchs Zurich

Predstaví Elon Musk platby dogecoinami?

Mnoho nadšencov kryptomien dúfa, že Elon Musk si vyberie Dogecoin pred všetkými ostatnými altcoinami kvôli jeho spojeniu s memecoinom.

Tesla, ďalšia spoločnosť Elona Muska, umožnila svojim zákazníkom platiť za určité produkty Tesly pomocou Dogecoinu prostredníctvom poskytovateľa platobných služieb Bitpay. Napríklad „Cyberwhistle“, ktorý bol uvedený na trh 14. septembra 2022, bol dostupný za 1000 DOGE v internetovom obchode spoločnosti. Zákazníci mohli za nový parfém „Burnt Hair“ zaplatiť aj Dogecoinom cez Bitpay.

Okrem toho môže Elon Musk použiť platby Dogecoinom na útoky na robotov spamujúcich platformu.

Predtým, ako generálny riaditeľ Tesly kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov, medzi Muskom a Twitterom sa začala právna bitka. Musk chcel od nákupu odstúpiť, pretože obvinil Twitter zo zverejnenia nepravdivých informácií o počte používateľov a botov. Konverzácia medzi Elonom Muskom a vedúcimi pracovníkmi Twitteru bola zverejnená v čase, keď prebiehal súdny spor.

Podľa jednej z týchto konverzácií Elon Musk plánoval premeniť Twitter na službu založenú na blockchaine a vyžadovať od zákazníkov, platbu dogecoinami, aby mohli zakročiť proti robotom na platforme. Elon Musk povedal Stevovi Davisovi, senior manažérovi v Muskovej tunelárskej spoločnosti The Boring Company:

„Môj plán B je verzia Twitteru založená na blockchaine, kde sú „tweety“ vložené do komentárovej transakcie. Takže by ste museli zaplatiť napríklad 0,1 Doge za komentár alebo znovu uverejniť tento komentár.“

Musk však neskôr od tohto plánu upustil, pretože ho považoval za neuskutočniteľný. Napriek tomu nový príspevok do FinCEN pravdepodobne poukazuje na širšie zameranie Twitteru na elektronický obchod, ktorý zahŕňa aj platby v kryptomenách. Kvôli prísnym pravidlám FinCEN proti praniu špinavých peňazí však môžu nadšenci kryptomien na platforme odhaliť svoju identitu, aby mohli dokončiť transakcie. Čas ukáže, aké možnosti si Twitter zvolí.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár