PlanB vysvetľuje, prečo bitcoin už neklesne na 24 500 dolárov

PlanB vysvetľuje, prečo bitcoin už neklesne na 24 500 dolárov

od Martin

Tvorca modelu bitcoinového Stock-to-Flow (S2F) PlanB naznačil, že iba udalosť „čierna labuť“ by mohla spôsobiť pokles ceny BTC na 24 500 dolárov.

Anonymný analytik sa v minulosti niekoľkokrát pomýlil vo svojich predpovediach o kurze bitcoinu. Napriek tomu jeho optimizmus stále neutícha. Stále tvrdí, že do konca roka by to mohlo dosiahnuť 100-tisíc dolárov.

PlanB vo svojom tweete uviedol, že nevidí žiadny dôvod, ktorý by mohol spôsobiť pokles ceny bitcoinu na jeho aktuálnu realizovanú cenu (priemernú nákupnú cenu) 24 500 dolárov. Poznamenal tiež, že k takejto kapitulácii došlo v minulosti iba trikrát – počas forku Bitcoin SV v roku 2018 a Bitstamp a Mt. Gox v roku 2014 a 2011.

Willy Woo, ďalší známy bitcoinový analytik, nesúhlasí. Fork BSV podľa neho neprispel k náhlemu poklesu ceny primárnej kryptomeny v roku 2018. Hovorí, že situácia bola zodpovedná za „úplný dopad kontroly veľrýb zo strany zločincov BitMEX“.

BitMEX bola založená v roku 2014 a bola jednou z najznámejších búrz s kryptomenami na svete. Jeho zavedenie „perpetual futures“ v roku 2016 z neho urobilo najobľúbenejšie miesto na obchodovanie s derivátmi kryptomien v jednom bode.

PlanB nestráca vieru

Hoci skoršia predpoveď PlanB, že bitcoin mal dosiahnuť 100 000. dolárov v roku 2021 sa nenaplnili, analytik je stále optimistický. Dokonca vytvoril nový model s názvom „floor model“. BTC podľa neho dosiahne šesťcifernú cenu do konca roku 2023 vďaka použitiu logaritmickej regresie a S2F.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár