PlanB tvrdí, že sa nachádzame v počiatočnej fáze býčieho trhu

PlanB, anonymný investor a tvorca modelu oceňovania BTC Stock-to-Flow, sa domnieva, že už dnes sa nachádzame v počiatočnom štádiu býčieho trhu s bitcoinom.

od Martin Tkáč

PlanB: býčí trh už prebieha

PlanB už koncom minulého roka tvrdil, že na trhu BTC sa začína nový cyklus („cena sa stále pohybuje v cykloch a ďalší cyklus sa čoskoro začne“). Doteraz mal pravdu. Na konci roka 2022 1 BTC stál menej ako 20 000 USD. So začiatkom tohto roka začala cena výrazne rásť a dosiahla 30 000 USD. V súčasnosti síce prebieha korekcia, ktorá ju znížila na 26 820 USD, ale to ďalší býčí trh nevykoľají.

„Sledujem cenu bitcoinu od roku 2013, toto je môj tretí úplný cyklus, takže podľa môjho názoru budú nasledovať ďalšie reálne cykly,“

-napísal.

Teraz vo svojom novom tweete PlanB informoval, že sme v počiatočnej fáze býčieho trhu. Vo videu, ktoré si môžete pozrieť na Youtube, zverejnil graf prepojený s jeho modelom Stock-to-Flow. Ten, ako zdôrazňuje jeho tvorca, „je založený na skutočnom nedostatku bitcoinov“. Inými slovami, predpokladá, že ekonomický model založený na halvingu kryptomeny povedie k ďalšiemu veľkému nárastu ceny BTC.

„Všetko, čo sa odohráva medzi polčasmi, je nuda,“

– dodal v novom videu.

Podľa grafu, ktorý predstavil, je otázkou času, kedy sa ATH vráti, a potom boj o viac – už budúci rok.

Ak sa prognóza spoločnosti PlanB naplní, čaká nás silný nárast ceny bitcoinu. Na to si však budeme musieť ešte niekoľko mesiacov počkať.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár