Phantom Wallet spustí mobilnú aplikáciu

od Martin Tkáč

Phantom je jednou z najobľúbenejších a najpoužívanejších peňaženiek v ekosystéme Solana. Dnes spoločnosť prezradila, že vydá aj mobilnú verziu.

Phantom vydáva mobilné aplikácie

Phantom je najobľúbenejšia kryptomenová peňaženka vytvorená pre ekosystém Solana. Doteraz sa dala použiť len ako rozšírenie prehliadača. Vzhľadom na neustále rastúcu používateľskú základňu sa však spoločnosť stojaca za týmto produktom rozhodla rozšíriť ho o mobilnú verziu.

Brandon Millman, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Phantom povedal:

Rastieme tak rýchlo, ako len môžeme, aby sme uspokojili nový prílev dopytu po aplikáciách postavených na Solane. Vďaka tejto premiére dávame existujúcim aj novým používateľom možnosť využívať solídnu kryptomenovú peňaženku a zároveň byť neustále v pohybe. To znamená, že môžu používať NFT, ukladať tokeny a oveľa viac bez toho, aby boli viazaní na svoje počítače. Je to dôležité vzhľadom na to, ako rýchlo sa dnes ekosystém Solany pohybuje.

Millman dodal, že Phantom uvedie na trh aj ďalšie produkty, ktoré budú spĺňať potreby používateľov.

Solana je bezpochyby jedným z najrýchlejšie rastúcich ekosystémov v tomto odvetví. Údaje od DeFi Lama ukazujú, že celková hodnota umiestnená v decentralizovaných protokoloch založených na tomto blockchaine je v súčasnosti 15,25 miliardy dolárov.

To všetko je spôsobené silným rastom komunity Solana a jej rýchlym rozvojom. To sa odráža aj na cene. V čase písania tohto článku sa SOL obchoduje za niečo menej ako 250 USD. Token získava 21 % počas týždňa a viac ako 11 300 % za posledný rok.

Brave integruje dAppy Solana

Včera sa populárny prehliadač Brave zameraný na ochranu súkromia spojil so spoločnosťou Solana, aby ponúkol podporu pre jej decentralizované aplikácie (dApps). Podľa tímu integrácia umožní dApp od Solana bežať natívne v prehliadači.

Brave doteraz ponúkal podporu len pre peňaženky a DEX postavené na Ethereu a Binance Smart Chain (BSC).

Generálny riaditeľ projektu Brendan Eich povedal:

Brave poskytuje podporu pre vytváranie účtov Solana, správu kľúčov, vytváranie transakcií a podpisovanie a je veľmi užitočný pre JSON RPC API Solana.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár