Peckshield zverejňuje zoznam 50 podozrivých projektov postavených na Binance Smart Chain

Blockchain bezpečnostná spoločnosť Peckshield zverejnila zoznam 50 potenciálne podozrivých projektov postavených na Binance Smart Chain (BSC).

od Martin Tkáč

Rug pulle na BSC

Rug pulle je nepochybne metlou DeFi v roku 2021. Tento typ podvodu spočíva v tom, že zakladatelia projektu DeFi ho opustia a vynútia tak od používateľov finančné prostriedky. Binance Smart Chain je blockchain, ktorý sa najčastejšie stáva obeťami tohto typu nelegálnej činnosti.

Peckshield poskytol zoznam 50 projektov postavených na BSC, ktoré sa môžu v čase ukázať ako podvod. Spoločnosť upozornila komunitu, že správcovia, ktorí stoja za týmito projektmi, môžu potenciálne vydávať neobmedzené množstvo tokenov, obmedzovať ich predaj a dokonca akékoľvek účty uvádzať na čiernu listinu.

So všetkými tokenmi na zozname Peckshield pracujú anonymné tímy.

#Scam PeckShield zistil viac ako 50 tokenov s kobercovým potenciálom. Komunita si možno bude chcieť pred interakciou uvedomiť:
Admin môže raziť neobmedzený počet tokenov
· Správca môže obmedziť predaj tokenov
Správca môže zakázať akýkoľvek účet @ bsc_daily #BSC Tu je zoznam: https: //t.co/6mBp2HX6Hm pic.twitter.com/fYJAMAPs7H

Rug pulle v roku 2022

V roku 2021 bol rug pulle nepochybne jedným z najpopulárnejších podvodov. Podľa správy Chainalysis predstavovali v minulom roku 37 % všetkých príjmov z podvodov. V roku 2020 to bolo len 1 %.

Prečo je rug pulle také bežné? Dôvody sú v zásade dva. Prvým je humbuk na DeFi a z toho vyplývajúce FOMO.

Ďalší je – technické zručnosti potrebné na vývoj tokenov a ich uvedenie na burzy. Mnohé z nich napríklad neprešli príslušnými auditmi kódov smart kontraktov.

Tento trend sa však môže v roku 2022 spomaliť. Podľa Chainalysis môže počet takýchto trestných činov klesnúť v dôsledku vyvíjajúcej sa schopnosti orgánov činných v trestnom konaní proti nim bojovať. Spoločnosť nedávno uviedla, že nárast používania kryptomien „ďaleko prevyšuje nárast používania na trestnú činnosť“.

Tím tiež spomenul, že jednou z pozitívnych zmien je rastúca „schopnosť orgánov činných v trestnom konaní konfiškovať nelegálne získané kryptomeny“. Len v roku 2021 IRS skonfiškoval digitálne aktíva v hodnote viac ako 3,5 miliardy dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár