PayPal zaznamenáva zásadný rast, propagujú nákup kryptomien

od Martin Tkáč

Spoločnosť PayPal zaznamenala ďalší štvrťrok s rekordnými číslami svojich výnosov.

V minulom roku spoločnosť zároveň dosiahla aj rekordný počet užívateľov – tento trend sa prenáša aj do roku 2021. Túto stredu oznámili príjmy za Q1 v hodnote 6,03 miliárd dolárov a zisk na akciu 1,22 dolára, čo prekonalo všetky predpovede analytikov o 1,01 USD.

Okrem výnosov vzrástol aj celkový objem platieb z 277 (4. štvrťrok)  na 285 miliárd dolárov (1. štvrťrok), čo je pozoruhodné lebo po sviatočnom období je trend objemu platieb nižší.

Aktuálne je cena akcie PayPalu v hodnote 260 USD.

„Naše silné výsledky za prvý štvrťrok demonštrujú trvalú dynamiku v našom podnikaní, keď sa svet posúva do digitálnej ekonomiky,“ uviedol vo vyhlásení výkonný riaditeľ Dan Schulman.

Spoločnosť urobila veľké kroky do sveta kryptomien, užívateľom ponúka možnosť nakupovať a predávať bitcoiny a ethereum a rozširuje kryptoplatby pre obchodníkov. Zároveň pridala nákup a predaj kryptomien do svojej aplikácie Venmo.

„Kryptomeny aj digitálne meny vydané centrálnou bankou môžu hrať rozhodujúcu úlohu pri formovaní inkluzívnejšieho oživenia a spravodlivejšieho finančného systému,“ uviedol Schulman a neskôr dodal, že štúdie PayPal predpovedajú, že polovica zákazníkov očakáva, že budú kryptomenu v budúcnosti využívať. Poznamenal tiež, že si všimol, že polovica krypto zákazníkov spoločnosti PayPal otvára aplikáciu každý deň.

Paypal je uprostred experimentovania s blockchainovými platobnými nástrojmi a snaží sa vytvoriť svoju platformu ako super aplikáciu pre nakupovanie a bankovníctvo.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár