PayPal umožnil výber BTC a ETH na externé miesta

od Simona

PayPal dnes oznámil, že jeho používatelia si teraz môžu stiahnuť svoje bitcoiny a etherea z platformy. Bola to dlho očakávaná funkcia, vďaka ktorej by sa ponuka spoločnosti podobala iným populárnym kryptomenovým službám.

NEWSLETTER okrypte.sk

Finančný gigant vo vyhlásení napísal:

„Od dnešného dňa PayPal podporuje natívny prevod kryptomien medzi PayPal, inými peňaženkami a burzami.“

Niektorým používateľom bola dnes sprístupnená možnosť vykonávať externé prenosy. Každý v Spojených štátoch ho bude môcť použiť v priebehu budúceho týždňa alebo dvoch.

PayPal umožnil výber BTC a ETH na externé miesta

PayPal prvýkrát spustil svoju ponuku kryptomien na konci roka 2020. Používateľom to potom umožnilo nakupovať, predávať a uchovávať štyri kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin, ale neprenášať prostriedky na externé miesta, ako sú MetaMask, Coinbase alebo hardvérové ​​peňaženky.

Skutočnosť, že používatelia to teraz majú, je mimoriadne dôležitá. PayPal, ktorý vlastní aj populárnu aplikáciu Venmo, využívajú na prevod peňazí stovky miliónov ľudí po celom svete a obchodníci ho čoraz častejšie využívajú ako platobnú platformu.

Za zmienku tiež stojí, že PayPal neustupuje od svojich ambicióznych plánov v oblasti kryptomien, a to aj napriek finančnému poklesu, ktorý v posledných mesiacoch pošpinil cenu akcií spoločnosti.

Ďalekosiahle plány kryptomien

V rozhovore pre Decrypt člen predstavenstva PayPal povedal, že spoločnosť má ďalekosiahle plány, pokiaľ ide o jej stratégiu v oblasti kryptomien.

Jose Fernandez da Ponte, viceprezident pre blockchain a kryptomeny v spoločnosti, povedal:

„Dôvod, prečo sa zaoberáme kryptomenami, je ten, že veríme, že veľká časť obchodu sa presunie na digitálne meny.“

Viceprezident dodal, že toto je hlavný dôvod, prečo spoločnosť neúčtuje poplatky za transakcie s kryptomenami. Jej plány v oblasti kryptomien sa zameriavajú na obchodovanie, nie na vykonávanie burzových činností. Poznamenal tiež, že PayPal je presvedčený, že viac krajín prijme stablecoiny a meny centrálnych bánk, čo bude prospešné pre jeho obchodný model.

Zatiaľ nie je jasné, do akej miery sa kryptomeny podieľajú na ziskoch PayPalu. Najmä preto, že spoločnosť nezverejňuje, koľko ľudí využíva jej krypto služby. Ak sú však spoločnosti ako Coinbase a Robinhood akýmkoľvek druhom porovnávania, objem transakcií kryptomien PayPal pravdepodobne výrazne klesol s nedávnym krachom.

Fernandez da Ponte sa však touto skutočnosťou neobťažuje. Domnieva sa, že z dlhodobého hľadiska sa netreba obávať.

„O kryptomenovej zime sa veľa diskutuje, no dôležité je vidieť ďalej. Makro trend, široká adopcia kryptomien, je nerušený.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár