PayPal skúma technológie Ethereum, Polkadot, Solana a Algorand

od Martin Tkáč

Online platobná platforma PayPal teraz aktívne sleduje platformy prvej a druhej úrovne, ktoré sa zaoberajú škálovaním platieb. Patria sem Ethereum, Polkadot, Solana a Algorand. Poskytovateľ platieb skúma, ako môžu tieto siete a ich meny zapadnúť do jeho plánov škálovateľnej platobnej infraštruktúry.

Vlani v októbri PayPal umožnil na platforme nakupovať, predávať a vlastniť štyri kryptomeny. Sú to Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Vo svojej najnovšej finančnej správe za 3. štvrťrok spoločnosť prisľúbila, že zvýši svoju budúcu ponuku kryptomien a zdá sa, že sa uberá týmto smerom.

Obrovské zisky z digitálnych aktív videli, že mnohé platobné kanály otvorili svoje brány kryptomenám. Medzi nimi sú Visa, Mastercard a teraz PayPal.

Hlavný viceprezident a generálny manažér spoločnosti PayPal pre blockchain, kryptomeny a digitálne meny Jose Fernandez uviedol, že rozhodnutie spoločnosti ponúkať služby v oblasti kryptomien bolo spôsobené niekoľkými okolnosťami. Jedným z nich je obrovský dopyt spotrebiteľov a obchodníkov používať kryptomeny ako platobný nástroj. Ďalším je regulačný postoj, ktorý vyhlasuje, že odvetvie kryptomien je legálne.

Fernandez povedal:

Uvedomili sme si, že súčasťou našej zodpovednosti je pomôcť urobiť túto triedu aktív dostupnejšou pre spoločnosť.

PayPal a kryptomeny

V komunite sa už nejaký čas špekuluje, že PayPal plánuje vydať svoj stablecoin. Riaditeľ spoločnosti však tieto fámy poprel s tým, že spoločnosť ešte musí do tejto veľkosti narásť. Dodal, že väčšina dostupných stablecoinov je užitočná v sektore obchodu alebo decentralizovaných financií (DeFi). Aj keď existujú niektoré pozoruhodné prípady použitia, PayPal ešte musí nájsť stablecoin, „ktorý je vyrobený špeciálne pre platby“.

Namiesto toho platobná spoločnosť dúfa, že využije blockchainy na podporu škálovateľných platieb.

Fernandez povedal:

Som si istý, že keby ste sa ma opýtali za šesť týždňov, mohol by som dať štyri alebo päť rôznych mien. Je to tak vzrušujúce.

Okrem digitálnych aktív a blockchainov prejavil PayPal záujem aj o nevymeniteľné tokeny (NFT). Je to kvôli dopytu predajcov a partnerov, najmä tých z mediálneho priemyslu.

Podľa analytickej platformy DappRadar bol objem obchodov NFT v Q3 2021 10,67 miliardy USD. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom to predstavuje nárast o 704 percent. Fernandez verí, že v NFT máme „úlohu“. Technická komplikácia nákupu a vlastníctva NFT však mnohých odradila od interakcie s týmto sektorom.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár