PayPal sa pripája k sieti Travel Rule Universal Solution Technology

PayPal bol pridaný do siete Travel Rule Universal Solution Technology (TRUST). Čo to znamená pre používateľov systémov spoločnosti?

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

PayPal v TRUST

Toto oznámenie prichádza dva mesiace po tom, čo platobný gigant predstavil infraštruktúru, ktorá používateľom umožňuje odosielať a prijímať digitálne aktíva medzi ním a inými peňaženkami a burzami kryptomien. Už predtým však používatelia mohli nakupovať a predávať kryptomeny pomocou spoločnosti.

Iniciatívu TRUST pripravila skupina 18 amerických poskytovateľov služieb virtuálnych aktív (VASP). Začalo sa to už vo februári tohto roku. Za ňou sú medzi inými také subjekty ako: Coinbase, Paxos, Circle, kryptomenová burza Kraken alebo platforma Robinhood. Odvtedy sa počet spoločností, ktoré tvoria sieť TRUST, rozrástol až na 38.

„Pridanie služby PayPal je ďalším míľnikom na ceste spoločnosti TRUST stať sa globálnym priemyselným štandardom pre dodržiavanie predpisov,“ komentáre Coinbase vo vydaní z 23. augusta.

paypal

Dodržiavanie predpisov

Podľa amerického zákona o bankovom tajomstve (BSA) sú americkí VASP zo zákona povinní poskytovať určité informácie týkajúce sa prevodov finančných prostriedkov svojich klientov z jednej finančnej inštitúcie do druhej. Pre sumy vyššie ako 1 000 USD.

V súvislosti s vyššie uvedenými nariadeniami americká skupina VASP spustila spomínaný program TRUST s cieľom zlepšiť reporting, uľahčiť a sprehľadniť výmenu informácií medzi nimi. Výsledná sieť využíva riešenie, ktoré pozostáva z dvoch hlavných funkcií. Ide o „centralizovanú nástenku“, ktorá „identifikuje každú stranu VASP na oboch stranách transakcie“ a „šifrovaný kanál peer-to-peer“ (P2P), ktorý zase slúži na bezpečnú výmenu údajov.

Skupina bola založená v reakcii na odporúčanie Finančnej akčnej skupiny (FATF) v júni 2021, aby VASP na celom svete prijali špecifické politiky na udržanie súladu s predpismi proti praniu špinavých peňazí (AML) a financovania terorizmu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár