PayPal hlási 13% nárast výnosov, čím rozširuje svoju ponuku kryptomien

od Martin Tkáč

PayPal zverejnil svoje finančné výsledky za tretí štvrťrok 2021, ktoré ukazujú rast výnosov a nové aktívne účty. Okrem toho spoločnosť potvrdila, že plánuje posilniť svoju ponuku kryptomien.

PayPal zverejnil svoje finančné výsledky za tretí štvrťrok 2021. V správe sa tržby v treťom štvrťroku 2021 zvýšili o 13 %. V správe vydanej 8. novembra sa uvádza, že celkový objem platieb za platobnú platformu dosiahol 310 miliárd USD so 416 miliónmi aktívnych účtov. To predstavuje nárast o 26 % a čistý príjem bol 6,18 miliardy USD.

Mierne sa zvýšil aj počet používateľov, k platforme pribudlo 13,3 milióna nových aktívnych účtov. PayPal odhaduje, že v roku 2021 príde 55 miliónov nových aktívnych účtov. To by zvýšilo počet aktívnych účtov v tomto roku na viac ako 430 miliónov.

Trh s kryptomenami však bude mať najväčší záujem vedieť o výkonnosti ponuky kryptomien, ktorá bola predstavená koncom minulého roka. V rámci svojich strategických iniciatív PayPal potvrdzuje, že rozšíri svoju ponuku kryptomien.

Jedným z týchto snáh bola schopnosť britských klientov nakupovať, vlastniť a predávať kryptomeny. Táto služba bola predstavená v septembri 2021. Spoločnosť tiež plánuje zaviesť cashback pri nákupoch kryptomien. Zároveň možnosť nákupu kryptomien užívateľmi kreditných kariet Venmo pomocou cashbacku. Správa sa nezmieňuje o žiadnych iných metrikách súvisiacich s kryptomenami.

Ako je na tom služba s kryptomenou PayPal?

PayPal prvýkrát pridal služby nákupu kryptomien v roku 2020, čo sa spočiatku stretlo s nadšením trhu. Mnohí tvrdili, že by to pomohlo rozšíriť prijatie a prilákať širšie spektrum investorov. Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal Dan Schulman je optimistický, pokiaľ ide o trh s kryptomenami. Adopcia je podľa neho len otázkou času.

Napriek dobrému začiatku s objemom viac ako 242 miliónov dolárov za prvých 24 hodín, odvtedy došlo k niekoľkým nárazom. Kryptomenová služba nemala najľahší začiatok, keďže jednému z obchodníkov bolo zakázané s ňou obchodovať. Kritici ľutovali nemožnosť previesť aktíva z platformy.

Odvtedy však platforma urobila zmeny a zdvojnásobuje sa v triede aktív kryptomien. V júli 2021 uniklo video o tom, že PayPal rokuje s Uniswap. Spoločnosti rokujú o možnej spolupráci. Odvtedy neboli ponúkané žiadne aktualizácie. V rámci iného úsilia platforma pracuje na komerčnej expanzii svojich kryptomenových služieb, vďaka čomu by sa kryptomena stala prijateľnou formou platby za nákupy.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár