PayPal chce byť myšlienkovým policajtom 

Aj vďaka PayPal praktikám si ľudia začnú uvedomovať, že bitcoin im nikto nemôže zabaviť. Aspoň nie kvôli ich názoru.

od Rastislav Vasilišin

Minulý týždeň americká spoločnosť PayPal zverejnila novú aktualizáciu obchodných podmienok, ktorá mala vstúpiť do platnosti v novembri. Finančné spoločnosti robia podobné zmeny pravidelne, avšak táto bola úplne iná.

PayPal v nej výslovne uviedol, že sa zameria na kohokoľvek, kto „posiela, uverejňuje, alebo preposiela akékoľvek správy, obsah alebo materiály“, ktoré „propagujú dezinformácie“. 

PayPal chce byt myslienkovym policajtom

Ako by to vyzeralo v praxi?

Spoločnosť by si z účtu klienta stiahla 2 500 dolárov, ak by usúdila, že porušil ich pravidlá.

Neuveriteľné.

 Aby sme predišli nejakému nedorozumeniu, popíšem to jednoduchšie. 

 Zamestnanci súkromnej spoločnosti boli pripravení zabaviť majetok svojich zákazníkov, ak na internete zverejnia akúkoľvek správu, o ktorej sa domnievajú, že je „dezinformácia“. Inak povedané zamestnanci tejto firmy by rozhodovali o tom, či je niečo informácia, alebo dezinformácia a na základe toho by vám skonfiškovali majetok. 

Myšlienková polícia a sociálne kredity

Je to vôbec legálne? Ako môže súkromná firma siahnuť na váš majetok bez rozhodnutia súdu?  

 Nie je to ničím iným, ako pokusom o zavedenie sociálnych kreditov na čínsky spôsob. 

Myšlienková polícia a sociálne kredity 

 Samozrejme reakcia na túto škandalóznu politiku na seba nenechala dlho čakať. Všetci od Elona Muska až po bývalého prezidenta PayPal Davida Marcusa sa postavili proti hrubému zásahu do ľudských práv a slobody prejavu.

Myšlienková polícia a sociálne kredity 

 “Je pre mňa ťažké otvorene kritizovať spoločnosť, ktorú som mal rád a ktorej som toľko venoval. Ale nové pravidlá spoločnosti PayPal sú v rozpore so všetkými mojimi presvedčeniami. Súkromná spoločnosť sa teraz môže rozhodnúť, že vám vezme peniaze ak poviete niečo, s čím nesúhlasí. Šialenstvo,” napísal Marcus na svojom Twitter účte.

 Následne na to Elon Musk na Marcusov tweet len skonštatoval: „Súhlasím.“

 Krása našej civilizácie spočíva aj v tom, že sa všetci od seba názorovo líšime, navzájom sa dopĺňame a tým spochybňujeme status quo.  

 Nie je tomu tak dávno, keď boli všetci presvedčení, že Zem je stredobodom vesmíru a tí, ktorí s tým nesúhlasili, boli odsúdení alebo popravení. Ešte v minulom storočí bola celá vedecká komunita presvedčená, že najmenšou časticou vo vesmíre je atóm. Začiatkom tohto storočia nás vehementne presviedčali, že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia. A len vlani nás “experti” presviedčali, že vakcíny nás plne ochránia voči covidu a akékoľvek iné tvrdenie dostalo nálepku “dezinformácia”. 

 Žiadna z týchto právd neprežila dodnes len vďaka tomu, že sa vždy našli takí, ktorí sa odvážili ísť proti diktátu väčšiny šíriť “dezinformácie”, riskovať kariéry a niekedy aj vlastný život. 

PayPal ako predzvesť CBD

PayPal tak môže byť prvou firmou, ktorá mimo totalitnej Číny predstavila myšlienku zavedenia sociálnych kreditov a myšlienkovej polície. Bez ohľadu na to, či tieto pravidlá nakoniec budú alebo nebudú platiť, je to varovanie do budúcnosti. 

 Predstavme si napríklad, čoho budú schopné centrálne banky po zavedení CBDC. Od expirácie peňazí, cez cenzúru až po konfiškáciu vašich peňazí, to všetko bude možné urobiť vďaka CBDC. O tom, ako centrálne banky môžu porušovať ľudské práva prostredníctvom CDBC, sa môžete dočítať v mojom poslednom článku. 

 Práve počas týchto pokusov o zavedenie totality si musíme uvedomiť, že existuje aj iná alternatíva. Svet sa nemusí prepadnúť do novej nočnej mory, kde nejaký úradník rozhoduje o tom, čo sú informácie a čo dezinformácie. Mnohí z nás to ešte majú v pamäti a vieme, ako rýchlo sa tam dá skĺznuť.

 Ak dovolíme štátu alebo nadnárodným spoločnostiam v službách globalistov, aby obchádzali súdny proces a trestali na základe nedefinovateľných pojmov ako “dezinformácia”, vrátime sa do doby pred 90 rokmi. “Woke” zamestnanci v PayPal nemajú ani potuchu o čom hovorím, oni len slepo vyznávajú novodobé náboženstvo. 

 Bitcoin ako odpor

Najväčším ponaučením z tejto situácie je, že peniaze nie sú vaše, kým sú uložené u tretej strany, ktorá môže kedykoľvek zmeniť pravidlá hry. A je úplne jedno, či tou treťou stranou je PayPal, krypto burzy, banka alebo štát. Peniaze nevlastníte, pokiaľ ich nemáte plne pod svojou kontrolou. 

 Osobne si neviem predstaviť lepší marketing pre bitcoin. Vďaka tejto kontroverznej americkej firme si ľudia začnú uvedomovať, že kým držia bitcoin na hardwarovej peňaženke, nikto im ho kvôli “dezinformáciám” nemôže zabaviť. Bitcoin sa tak ultimátne môže stať jedinou efektívnou formou odboja proti novodobej digitálnej totalite. 

 Bitcoin ako odpor

 Na záver je dôležité doplniť, že PayPal nakoniec vďaka celosvetovému pobúreniu ustúpil od svojich stalinistických praktík. Spoločnosť len machiavelským spôsobom a samozrejme bez ospravedlnenia uviedla, že publikovala “nesprávne informácie” a údajne nastal nejaký “omyl.” 

Avšak to, že takúto ranu pod pás skúsila, má za následok, že ako klienta ma celkom iste stratila. Moja najlepšia rada všetkým slobodomyseľným ľuďom je, aby sa pred touto firmou taktiež ochránili. 

 RIP PayPal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár