Warba Bank v metaverse

Pavia – prvý metaverse postavený na Cardano

Metaverse je vynález, ktorý je stále vo veľmi ranom štádiu vývoja. Napriek tomu si metaversné hry založené na Ethereu, ako je The Sandbox, naďalej získavajú čoraz väčšiu popularitu. Ethereum je však stále neekologická sieť. Preto sa vývojári začali zaujímať o projekty postavené na báze energeticky efektívnejších PoS blockchainov, ako je Cardano.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Jedným z takýchto projektov je Pavia. Táto metaverse prichádza vo veľmi potrebnom momente pre Cardanov natívny ADA token. V poslednom čase upadla do klesajúceho trendu, ktorý nechcel skončiť. Spustenie projektu NFT a metaverse však posunulo token na hor.

Za posledných 24 hodín sa zvýšil o 14 % a momentálne sa pohybuje okolo 1,55 USD.

Metaverse na Cardano

Pavia, nedávno spustená herná aplikácia na blockchaine Cardano má na tento rok veľké plány. K dnešnému dňu projekt vydal najmenej 100 000 „pozemkov“, z ktorých každý je vyrazený ako Cardano NFT (CNFT) s jedinečným číslom na základe súradníc. V októbri a novembri minulého roka sa v predpredaji predalo vyše 60 % pozemkov.

Očakáva sa, že zvyšok príde na trh v aktuálnom štvrťroku.

Pozemok Pavie má podľa oficiálnej stránky už viac ako 8300 vlastníkov. V tejto fáze ich ešte nemôžu navštevovať, ani na nich nič stavať. Platforma stále pracuje na tom, aby do hry priniesla rôzne používateľské skúsenosti.

Podobne ako iné projekty metaverse, aj Pavia má svoju vlastnú menu – PAVIA. Používa sa v rámci celého metaverse ekosystému. 25 % tohto pôvodného tokenu sa dostalo do rúk vlastníkov pôdy v decembri 2021.

Pavia tiež odhalila svoju spoluprácu s platformou metaverse avatar, readyplayer.me. Prostredníctvom tohto partnerstva umožní používateľom navrhnúť si vlastného avatara, kompatibilného s viac ako 700 aplikáciami a hrami mimo ekosystému Pavia.

metaverse gamesĎalšie plány

V prvom štvrťroku 2022 má Pavia v úmysle pridať likviditu na decentralizované burzy Cardano a analyzovať medzireťazcovú likviditu.

Plánujem sa pozrieť aj medzi inými gamifikácia. V nasledujúcom štvrťroku projekt zhromaždí všetky informácie na jednom mieste a „začne pracovať na vzhľade a pocite herného zážitku Pavia.io“, čím sa zdvojnásobí interoperabilita, cross-chain a cross metaverse. Prvé oficiálne podujatie sa uskutoční v treťom a štvrtom štvrťroku v Pavia Plaza.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár