Paris Hilton investovala do startupu Afterparty

Paris Hilton investovala do startupu Afterparty

0 komentárov

Paris Hilton už niekoľkokrát prejavila záujem o kryptomeny a NFT. Teraz investovala do startupu Afterparty, ktorý ponúka vstupenky na podujatia formou NFT.

Paris Hilton investuje do Afterparty

Paris Hilton sa rozhodla investovať do startupu Afterparty. Platforma predáva vstupenky vo forme NFT.

Kola financovania projektu sa okrem iných zúčastňujú: Spencer Rascoff (spoluzakladateľ Zillow), Jason Calacanis (zakladateľ a CEO Inside.com), Andre Iguodala (hviezda NBA), Desiree Gruber (americká TV producentka) a Nicole Farb (partner v titulku spoločnosti venture capital).

Afterparty distribuuje vstupenky na základe blockchainu Ethereum. Funguje od februára a umožnil prístup na svetovo prvý hudobný a umelecký festival NFT, ktorý sa konal v marci tohto roku. v AREA15 v Las Vegas.

Kolekcia NFT Afterparty dostala názov UTOPIAN. Investovalo do nej už množstvo celebrít, vr. Heidi Klum (nemecká modelka) alebo Sia (austrálska sólová speváčka).

V súčasnosti sa Afterparty pripravuje na vydanie svojej druhej kolekcie NFT, ktorá bude vysielaná v sieti Polygon, kvôli nižším transakčným poplatkom. Tokeny budú dostupné na trhu v máji.

Je potrebné dodať, že projekt má ambiciózny cieľ: stať sa vedúcou platformou na trhu distribúcie vstupeniek NFT.

Ako sa tieto typy lístkov líšia od bežných, papierových ekvivalentov? V prvom rade ich majitelia okrem vstupného na dané podujatie majú na blockchaine umiestnený aj suvenír v podobe digitálneho obrazu. Môžu sa tiež zúčastniť predpredaja, ktorý sa začne v nadchádzajúcom čase.

Majitelia vstupeniek NFT si ich môžu kedykoľvek preniesť do vlastných externých peňaženiek.

Paris píše o NFT

Paris Hilton pred rokom priznala, že ju NFT fascinuje.

NFT alebo nevymeniteľné tokeny vnímam ako budúcnosť ekonomiky tvorcov. Použitím technológie blockchain môžete pomôcť tvorcom pridať hodnotu ich práci a zdieľať ju s fanúšikmi v reálnom čase – napísala na svojom blogu.

Dodala, že politika blokovania počas globálnej pandémie „ukázala dôležitosť digitálnych svetov a NFT“. Všimla si, že dnes mnohí ľudia presúvajú svoje životy online.

Začal som si uvedomovať, aké dôležité môžu byť NFT a aký dopad budú mať na virtuálne svety. Digitálne umenie, móda alebo branding môžu byť zobrazené na cudzom avatare alebo vo virtuálnom prostredí, prípadne predané. Teraz si môžete kúpiť virtuálnu nehnuteľnosť pomocou NFT.

Vo virtuálnom svete domácich miláčikov Axie Infinity niekto zaplatil kryptomenu v hodnote 1,5 milióna dolárov za deväť pozemkov! Môžete si tiež kúpiť virtuálne autá – napísala.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár