Paraguay môže v júli legalizovať BTC

od Martin Tkáč

Paraguay sa chystá predložiť zmenku na kryptomenu. Nepochybne sa krajina inšpirovala úspechom bitcoinu v Salvádore.

Táto juhoamerická krajina zápasí s upadajúcou ekonomikou a katastrofálnymi dôsledkami tlače amerického dolára. Úradníci však majú plán na vyrovnanie niektorých z týchto vedľajších účinkov. Paraguaj je rovnako ako Salvádor jednou z prvých krajín na svete, ktorá legalizovala kryptomenu. Carlitos Antonio Rejala Helman, národný poslanec a člen Kongresu v Paraguay, predvčerom napísal na Twitteri:

Toto je Paraguaj. Zákon robíme v júli! #Bitcoin.

Tento komentár bol reakciou na tweet spoločnosti Paraguay Entertainment Group, najväčšej zábavnej spoločnosti v krajine, ktorá oznámila, že od budúceho mesiaca bude prijímať bitcoiny, ethereum, Shiba Inu a Chiliz.

Helman k tomu neposkytol žiadny komentár ani doplňujúce informácie. V júni však navrhol, aby úradníci pracovali so spoločnosťou PayPal na bitcoinovom projekte. Potom povedal:

Ako som už povedal dávno, naša krajina musí ísť ruka v ruke s novou generáciou. Táto chvíľa prišla, naša chvíľa prišla. Tento týždeň začíname s dôležitým projektom, ktorý má priniesť inovácie do Paraguaja pred svetom!.

Krajiny Latinskej Ameriky prijímajú bitcoiny

Týmto krokom sa Paraguay pripojí k niekoľkým ďalším latinskoamerickým krajinám, ktoré sa zameriavajú na bitcoin. Mexickí senátori, panamskí úradníci a ďalší vysokí funkcionári z Brazílie, Kolumbie a Argentíny predtým podnikli kroky na rýchle prijatie a integráciu kryptomien.

zdroj: twitter.com, beincrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár