PancakeSwap má za sebou týždeň s 1 miliónom jedinečných peňaženiek

od Martin Tkáč

Ďalší týždeň a ďalší milión jedinečných aktívnych peňaženiek interagujúcich so smart kontraktami na PancakeSwap.

Podľa najnovšej správy o trhu od spoločnosti DappRadar bol máj skvelým mesiacom pre spoločnosť PancakeSwap (CAKE). Zatiaľ čo spoločnosť Binance Smart Chain (BSC) viedla v blockchainovom priemysle, na konci mesiaca mala viac ako 417 000 jedinečných aktívnych peňaženiek, PancakeSwap viedol zoznam dApp s priemerom 350 000 aktívnych peňaženiek za deň.

Ak by to nestačilo, mal PancakeSwap tiež úžasný týždeň za sebou, keď viac ako 1,1 milióna aktívnych peňaženiek interagovalo so smart kontraktami. Za tých sedem dní dosiahol PancakeSwap objem viac ako 278 miliárd dolárov.

Najznámejšie značky, ktoré PancakeSwap porazil, boli Uniswap (UNI) a Sushiswap (SUSHI). Sú najväčšími konkurentmi spoločnosti CAKE, ale sú založené na ethereu (ETH). Vysoké výsledky neboli len jednorazovým úspechom PancakeSwap, ale iba zavŕšením veľmi úspešného mesiaca pre DEX založeného na Binance Smart Chain. V máji mala spoločnosť PancakeSwap viac ako 3,3 milióna jedinečných aktívnych peňaženiek interagujúcich so smart kontaktami.

Možné dôvody výbuchu

Rast PancakeSwap svedčí o tom, že obchodníci uprednostňujú pri práci s kryptomenami lacné a rýchle transakcie. Aplikácie DeFi v skutočnosti údajne prevzali trh BSC v máji a boli všeobecne zodpovedné za najväčší prenos. Silný mesiac, najmä posledný týždeň, pomohol posunúť PancakeSwap na vrchol rebríčka dApp.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri riadení BSC a PancakeSwap sú poplatky v ETH. Z dôvodu vysokého preťaženia a používania sa náklady na gas zvýšili až na 280 dolárov. Aj keď dAppy na BSC vyžaduje, aby ste platili aj poplatky, sú výrazne nižšie ako na iných platformách. Priemerný poplatok za transakciu BSC je približne 0,50 USD. To je 55 900% rozdiel oproti 280 USD.

Ďalším, menej dôležitým, ale stále dôležitým dôvodom rastu je celkový rast celého kryptotrhu. Aj keď v poslednej dobe často dochádza k veľkým výkyvom, často na juhu, popularita digitálnych aktív stále rastie.

zdroj: freepik.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár