Panama ohlasuje podobné plány ako Salvádor a Paraguaj

od Martin Tkáč

Dnes sme informovali, že Salvádor plánuje uznať bitcoin ako zákonné platidlo. Pripája sa k nemu aj ďalšia krajina Paraguaj. Teraz sa ukazuje, že podobnú iniciatívu vyvinie aj Panama.

Počas konferencie Bitcoin 2021 Strike’s Jack Mallers oznámil, že Salvádor plánuje zaviesť nové regulácie. Prezident krajiny Nayib Bukele vystúpil s prejavom prostredníctvom vopred zaznamenaného videa, ktoré otriaslo kryptovým svetom. Bukele uviedol, že plánuje predložiť nový zákon na zjazd krajiny už budúci týždeň. Vďaka tomu by sa bitcoin stal zákonným platidlom.

Zdá sa, že Salvádor je katalyzátorom pre viac krajín v regióne. Od oznámenia uplynuli iba dva dni a k ​​revolúcii BTC sa pripojili Paraguay a teraz Panama.

V nedávnom tweete sa k salvádorskému rozhodnutiu vyjadril panamský kongresman Gabriel Silva. Povedal, že je to „veľmi dôležité“ a vyzval svoju krajinu, aby sa vydala rovnakou finančnou cestou.

Silva zdôraznil, ako sa kryptomeny a bitcoinové transakcie môžu stať základom budúceho finančného rozvoja krajiny. Dodal, že tento technologický pokrok je zásadný pre finančný rast a prosperitu Panamy.

Silva dokonca pripravila počiatočný akčný plán. Kongresman ako prvý krok k rastúcej ekonomickej prosperite Panamy pripraví žiadosť o legalizáciu kryptomien, ktorú predloží kongresu.

Trón otvorí kanceláriu v Salvadore

Oficiálne oznámenie Salvádoru o prijatí bitcoinu nebolo bez publicity. Generálny riaditeľ spoločnosti TRON Justin Sun je za toto rozhodnutie. Sun zverejnil tweet, v ktorom oznámil, že jeho spoločnosť otvorí kanceláriu v latinskoamerickej krajine ako prvá.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár