Páči sa vám moje portfólio? Coinbase pridáva tlačidlá sociálnych médií

od Martin Tkáč

Coinbase pridal tlačidlá, ktoré umožnia používateľom zdieľať svoje portfólio na platformách ako Twitter a Instagram. Coinbase vo štvrtok oznámil nové funkcie sociálnych médií, ktoré používateľom umožnia zdieľať obrázky cenových grafov alebo ich portfólií na platformách ako Twitter a Instagram.

V blogovom príspevku, ktorý popisuje funkcie, Coinbase ponúkal svoje nové nástroje na zdieľanie jedným kliknutím ako zábavný spôsob, ktorý pomôže vzdelávať o kryptomenách.

„Chceme pomôcť komunite posilniť svoje postavenie pomocou ľahko použiteľných nástrojov na zdieľanie, vďaka ktorým bude zdieľanie informácií o alokáciách vášho portfólia alebo kľúčových krypto témach, ako sú nové aktíva, jednoduchšie a zábavnejšie,“ povedal Coinbase.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú zdieľať svoje portfólio, nástroj Coinbase zobrazí iba percentuálnu alokáciu, nie finančnú hodnotu portfólia. Zahŕňa tiež funkciu, ktorá automaticky zdieľa zmeny v portfóliu používateľa so sociálnymi médiami, no je možné ju zapínať a vypínať.

Krok Coinbase je sčasti zaujímavý, pretože spoločnosť napodobňuje iné finančné platformy ako Venmo a Public, aplikáciu na nákup akcií a kryptomien, vďaka ktorým sú sociálne médiá už dlho základnou súčasťou ich produktu.

Medzitým Coinbase tiež naznačil, že jej nadchádzajúce plány ponúknuť platformu NFT budú zahŕňať sociálnu sieť.
Spoločnosť však pravdepodobne postupuje opatrne, pretože miešanie sociálnych médií a finančných platforiem predstavuje regulačné riziko. Konkrétne, nabádanie používateľov, aby uverejňovali informácie o svojich finančných držbách, by za určitých okolností mohlo predstavovať poskytovanie investičného poradenstva.

V každom prípade, výsledkom nových nástrojov na zdieľanie Coinbase budú pravdepodobne správy na sociálnych sieťach, ktoré sa viac týkajú kryptomien. Nástroje by tiež mohli poskytnúť nový zdroj informácií pre pozorovateľov trhu: Ak prominentní alebo bohatí obchodníci využívajú funkcie verejného zdieľania, obchodníci sa môžu snažiť napodobniť ich stratégie.

Správa o Coinbase prichádza po tom, čo spoločnosť, ktorá mala za sebou úspešný rok, zaznamenala v treťom štvrťroku pokles ziskov a pokles cien akcií.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár