Ozzy Osbourne vydáva kolekciu „mutujúcich NFT“

Ozzy Osbourne, legendárny spevák Black Sabbath, uvedie na trh svoju NFT kolekciu „Cryptobatz“ v januári. Magazín Rolling Stone informuje o novej iniciatíve rockmana. Informáciu na Twitteri potvrdil aj samotný umelec.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ozzy Osbourne vydáva NFT

Ozzy Osbourne, bývalý spevák heavymetalovej skupiny Black Sabbath, ktorý sa momentálne venuje svojej sólovej kariére, pripravil svoju prvú kolekciu NFT.

Čo o ňom vieme?

Bude pozostávať z 9666 jedinečných, nevymeniteľných „žetónových netopierov“. Ide o odkaz na neslávne známy koncert z 80. rokov, kde Ozzy odhryzol netopierovi hlavu (potom priznal, že si myslel, že to bola len gumená hračka, ktorú niekto hodil na pódium, bohužiaľ rýchlo zistil, že zabil živého tvora).

Spúšťam posratý NFT projekt. 9 666 jedinečných netopierov navrhnutých vašimi skutočne…
choďte a sledujte @CryptoBatzNFT a prečítajte si o tom všetko nižšie 🦇 https://t.co/kJMAwLQqJE

Každé Ozzyho NFT má niečo „špeciálne“. Presnejšie povedané, každý jeden Cryptobat má funkciu, ktorá po aktivácii umožní zberateľom vytvárať viac NFT.

Ide o funkcie „uhryznutie“ a „mutácia“ („MutantBatz“), ktoré umožnia majiteľom dvoch rôznych tokenov spojiť atribúty dvoch rôznych projektov. Inými slovami, dva NFT sa „zmutujú“ na tretí, úplne nový.

Podľa magazínu Rolling Stone sú do projektu zapojení ľudia z iniciatívy ako Bored Ape Yacht Club, SupDucks alebo Cryptotoadz. Okrem toho existuje aj štvrtý subjekt, zatiaľ neidentifikovaný.

Predobjednávky NFT sú teraz k dispozícii prostredníctvom kanála CryptoBatz discord.

Majk Spirit NFT

Princ temnoty

Ozzy nie je prvým metalovým umelcom, ktorý sa do takéhoto kroku pustil. Ich kryptomenu a NFT už vydala napríklad thrashmetalová kapela Megadeth. Okrem toho skupina Behemoth predala svoju kolekciu NFT.

NFT bývalého frontmana Black Sabbath je však oveľa inovatívnejší a prináša na tokenový trh novú kvalitu. Osbourne je navyše značka oveľa silnejšia ako spomínané kapely.

Je nielen žijúcou legendou, spevákom, ktorý spieval v pôvodnej zostave Black Sabbath, považovaných za prvú heavymetalovú skupinu v histórii, ale aj popkultúrnou ikonou a  vďaka reality show „The Osbournes“  aj TV hviezda.

V súčasnosti Ozzy pracuje na svojom ďalšom sólovom albume, ktorý sa na trhu objaví pravdepodobne v roku 2022.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár