Orgány Spojeného kráľovstva skonfiškovali 3 NFT v podvodnom prípade

Orgány Spojeného kráľovstva skonfiškovali 3 NFT v podvodnom prípade

HM Revenue and Customs (HMRC) údajne skonfiškovalo tri nevymeniteľné tokeny (NFT) v rámci boja proti podozrivej aktivite určenej na ukrytie peňazí. Okrem konfiškácie majetku orgány činné v trestnom konaní zadržali troch podozrivých.

od Martin

Prvé skonfiškované NFT

Ako uviedla agentúra Reuters, daňové úrady Spojeného kráľovstva prešetrili finančný plán vo výške 1,9 milióna dolárov. Operácia je súčasťou vyšetrovania podozrenia z podvodu s DPH, ktorý sa týka 250 falošných spoločností.

V dôsledku toho HMRC skonfiškovalo tri NFT a kryptomeny v hodnote okolo 6 700 USD. Ide o vôbec prvú konfiškáciu nevymeniteľných tokenov.

Nick Sharp, zástupca riaditeľa HMRC pre ekonomickú kriminalitu nezverejnil dolárovú hodnotu NFT. Uviedol však, že konfiškácia bude slúžiť ako varovanie pre podvodníkov, ktorí si myslia, že môžu použiť kryptomeny na ukrytie peňazí.

Neustále sa prispôsobujeme novým technológiám, aby sme zaistili, že držíme krok so zločincami a daňovými podvodníkmi, ktorí chcú skryť svoj majetok.

Nevymeniteľné tokeny sú v poslednom čase jedným z najhorúcejších trendov v odvetví digitálnych aktív. Ide o kryptografické tokeny, ktoré môžu predstavovať skutočné aktíva, ako je auto, pieseň alebo dom. Zároveň sa dá dokázať ich vlastníctvo, keďže sú založené na blockchaine, ktorý overuje ich pravosť.

Za posledných pár mesiacov do tohto odvetvia vstúpilo mnoho známych hudobníkov, hercov a športovcov so svojimi vlastnými kolekciami. Príkladmi sú Eminem, John Legend a Quentin Tarantino.

Na druhej strane, nevymeniteľné žetóny majú aj svojich odporcov. Americký rapper Kanye West povedal, že ho tento sektor nezaujíma, zatiaľ čo Joe Rogan ho opísal ako „zhon vo svete kryptomien“.

Podvody s kryptomenami vo Veľkej Británii

Podvody týkajúce sa digitálnych aktív nie sú v Spojenom kráľovstve v žiadnom prípade nezvyčajné. Podľa nedávnej správy bolo v krajine od januára do októbra 2021 zaznamenaných viac ako 7000 takýchto prípadov. Obete stratili počas tohto obdobia približne 200 miliónov dolárov, čo je o 30 % viac ako za celý rok 2020.

Úrady zdôraznili, že viac ako 50 % podvedených ľudí bolo vo veku od 18 do 45 rokov. To nie je vôbec prekvapujúce, pretože mladí ľudia sú najaktívnejšími demografickými skupinami vo svete digitálnych aktív.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár