Opera pridáva podporu pre BNB Chain

Opera predstavuje projekt kryptografického prehliadača

Opera je nórska globálna technologická spoločnosť stojaca za populárnym webovým prehliadačom. Teraz oznámila beta verziu svojho úplne nového produktu „Crypto Browser Project“.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kryptoprojekt Opery

Blogový príspevok odhalil, že nová iniciatíva má vstavané funkcie Web3. Jeho konečným cieľom je „urýchliť vývoj sietí novej generácie“. Projekt Crypto Browser Project má poskytnúť viac funkcií ako v prípade tradičného prehliadača a prácu s rôznymi typmi decentralizovaných aplikácií.

Produkt poskytuje prístup k najnovším správam zo sveta blockchainu, pripravovaným airdropsom, NFT ako aj vzdelávaciemu obsahu, podcastom a filmom. Okrem toho môžu používatelia tiež kontrolovať ceny kryptomien, poplatky za gas, ako aj celkový sentiment na trhu.

Opera tiež oznámila, že jej nový produkt vám umožní pripojiť sa k dApp priamo z prehliadača. Bude to možné vďaka novej, natívnej peňaženke. Nebude potrebné inštalovať žiadne rozšírenia atď. Projekt Crypto Browser sa môže pochváliť aj zabezpečenou schránkou, ktorá používateľom umožní bezpečne kopírovať a vkladať obsah.

Opera vo svete blockchainu

V roku 2018 Opera predstavila prvý prehliadač na svete so vstavanou kryptomenovou peňaženkou. Odvtedy integrovala niekoľko rôznych blockchainov, ako napr Bitcoin, Ethereum, Celo a Nervos.

Spoločnosť tiež uzavrela partnerstvá s Handshake, NEAR, Polygon a Solana. Jeho účelom nie je sústrediť sa len na jeden reťazec alebo coin. Opera sa zameriava na integráciu viacerých reťazcov a decentralizovaných doménových systémov.

V budúcnosti prehliadač pridá ďalšie funkcie, ako je podpora vrstvy 2 pre rastúce siete.

Opera v rámci svojho úsilia zvýšiť prijatie úrovne 2 oznámila integráciu s Polygonom a umožnila používateľom obchodovať s MATIC. Partnerstvo tiež umožnilo klientom prístup k dApp ako Sushiswap, Aave, Balancer a NFT Decentraland, OpenSea atď.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár