Opera pridáva podporu pre BNB Chain

Opera predstavuje podporu pre osem nových blockchainov

0 komentárov

Jeden z najpopulárnejších webových prehliadačov Opera, dnes oznámil zavedenie podpory až pre osem nových blockchainových sietí. Spoločnosť chce týmto spôsobom uľahčiť používateľom prístup k decentralizovaným aplikáciám naprieč viacerými reťazcami.

Tieto blockchainy zahŕňajú známe projekty ako Bitcoin, Polygon a Solana, ako aj StarkEx, Ronin, Celo, Nervos a IXO založené na Cosmos.

dAppy Polygon sú teraz k dispozícii v novom webovom prehliadači spoločnosti s názvom Crypto Browser Project. Opera predstavila verejnú beta verziu svojho nového prehliadača začiatkom tohto roka.

Crypto Browser Project je samostatný prehliadač so vstavanou podporou dApp a kryptomenovou peňaženkou. Zahŕňa aj Crypto Corner, kde nájdete najnovšie správy o kryptomenách, informácie o cenách, poplatkoch za plyn, nálade na trhu, pripravované airdropy, vzdelávací obsah a kalendár podujatí.

čo je blockchain

Siete Solana, StarkEx, Deversifi, IXO, Ronin, Nervos, Bitcoin a Celo sú momentálne dostupné iba v Opere pre Android. Očakáva sa však, že v najbližších mesiacoch dostanú podporu aj v projekte Crypto Browser Project.

Jorgen Arnesen, EVP Mobile v Opera, komentoval dnešné spustenie takto:

„Priemerný používateľ webu môže stále váhať s vyskúšaním Web3.0. Vďaka integrácii Solana, Polygon a ďalších do nášho mobilného prehliadača však teraz môže pristupovať k týmto technológiám z bezpečného a známeho prehliadača, ktorý mu poskytuje špecializovaný Web3.0 zážitok“.

Opera je jeden z najstarších webových prehliadačov, ktorý je na webe od roku 1995. Spoločnosť uviedla na trh svoj prvý produkt s integrovaným portfóliom Ethereum a základnou podporou Web3.0 už v júli 2018.

Ako vníma Opera druhú vrstvu?

Spoločnosť so sídlom v Osle tvrdí, že považuje ekosystémy vrstvy 2 za kľúčovú stratégiu pre svoju misiu priviesť milióny používateľov do Web3.0. Pojem „vrstva 2“ sa vzťahuje na blockchainy, ktoré sú postavené na väčšej hlavnej sieti alebo „vrstve 1“, ako je Ethereum.

Premiestnením aktivít mimo mainnet sa takéto systémy môžu škálovať oveľa rýchlejšie.

Príklady strún vrstvy 2 sú Polygon, Ronin a StarkEx. Ronin poháňa aj populárnu kryptomenovú hru Axie Infinity, kde môžete zarábať hraním tejto hry.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár