OpenSea oznamuje spustenie svojej platformy na Solane

od Martin Tkáč

Najpopulárnejšia NFT platforma na svete – OpenSea – práve oznámila spustenie svojho Launchpadu na blockchaine Solana. Toto je oznámenie o ich ďalších aktivitách týkajúcich sa „multi-chain future“ trhu, aby umožnili prístup k NFT na rôznych blockchainoch.

NEWSLETTER okrypte.sk
OpenSea s novým Launchpadom

Ako sa môžeme dočítať v oficiálnom oznámení platformy, OpenSea spúšťa svoj špeciálny Launchpad na blockchaine Solana. Spoločnosť ho plánuje použiť na vedenie nových tvorcov nevymeniteľných tokenov všetkými fázami procesu vytvárania ich NFT. To zahŕňa rozsah potrebných krokov od vytvorenia až po ďalší predaj.

Sme nadšení, že môžeme odštartovať novú iniciatívu s dvoma vývojármi spoločnosti Solana ako súčasť nášho spúšťacieho panelu. Je pre nás veľmi dôležité, aby sme mohli začať prvé kroky a poučiť sa z nových skúseností v tomto procese. Sme plne odhodlaní rozšíriť základné zbierky na OpenSea na ďalšie blockchainy – čítame v oficiálnom oznámení

NFT gigant bol minulý rok najväčším víťazom tokenového boomu NFT v minulom roku. Platforme sa podarilo získať od investorov stovky miliónov dolárov. V súčasnosti je celková hodnota OpenSea ocenená na 13,3 miliardy dolárov.

Začiatkom tohto roka v januári, OpenSea dosiahla svoju rekordnú úroveň 3,52 miliardy USD z hľadiska mesačného objemu obchodov v sieti Ethereum. Denný objem obchodov platformy bol vtedy medzi 169 a 261 miliónmi dolárov.

So spustením nového Launchpadu na blockchaine Solana od OpenSea budú mať premiéru dve nové kolekcie.

Dnes, 20. júla, začína zber 8888 tokenov Zoonies, 26. júla sa na platforme objaví drop Monkai NFT.

Solana pripravuje svoj Solana Mobile Stack

Spolutvorca ekosystému Solana pred časom predstavil na oficiálnom blockchain blogu projekt platformy Solana Mobile Stack so Seed Vault. Ide o bezpečný protokol na ukladanie údajov pre mobilné zariadenia. Uľahčuje okamžité podpisovanie transakcií a zároveň oddeľuje privátne kľúče od peňaženiek, aplikácií a operačného systému Android, ako aj adaptér Mobile Wallet Adapter a integrované platobné funkcie.

Okrem toho je súčasťou projektu Saga, telefón s Androidom, ktorý by mal byť dostupný na trhu v Q1 2023.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár