OpenSea informuje o úniku používateľských dát

od Martin Tkáč

OpenSea – najväčší trh NFT – oznámil hacknutie svojho systému, v dôsledku čoho boli porušené osobné údaje zákazníkov zapísaných do firemného mailing listu.

NEWSLETTER okrypte.sk
Môže za to nedostatočné vonkajšie zabezpečenie

Spoločnosť vysvetlila, že porušenie nebolo spôsobené OpenSea. Prispel k tomu zamestnanec Customer.io, externej platformy prenajatej OpenSea na správu komunikácie na sociálnych sieťach.

Nie je to prvýkrát, čo sa platformy na riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) ukázali ako chyba pre kryptomeny. Ešte v marci bolo podobné CRM – Hubspot – zodpovedné za takmer identický prienik. Zasiahnuté boli Circle, Swan Bitcoin, BlockFi a NYDIG.

Očakávaný nárast pokusov o phishing

OpenSea oficiálne oznámila porušenie v blogovom príspevku uverejnenom len pred niekoľkými hodinami. Spoločnosť varovala používateľov, že množstvo ukradnutých dát môže byť dosť veľké. Tiež odporučila mimoriadnu opatrnosť.

Na Twitteri už zákazníci OpenSea hlásia podozrivé e-maily, hovory a správy.

Hovorca OpenSea tiež potvrdil, že tím už kontaktoval príslušné právne orgány. Na rozdiel od tradičných hackov sa tento útok zameriava na zákaznícke dáta – ktoré sú na rozdiel od tokenov silne chránené vládami po celom svete.

Ak ste v minulosti zdieľali svoj e-mail OpenSea, mali by ste predpokladať, že ste boli ovplyvnení. Spolupracujeme s Customer.io na ich prebiehajúcom vyšetrovaní a incident sme nahlásili orgánom činným v trestnom konaní. Buďte opatrní pri e-mailových praktikách a dávajte pozor na akékoľvek pokusy vydávať sa za OpenSea prostredníctvom e-mailu.

OpenSea už začala posielať e-maily na adresy, u ktorých sa potvrdilo, že sa ich tento problém týka. Stručne vysvetľuje, ako k vlámaniu došlo, a upozorňuje používateľov, aby boli opatrní.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár