OpenSea dosahuje objem 10 miliárd USD

od Martin Tkáč

Popredný peer-to-peer trh s nevymeniteľnými tokenmi (NFT) – OpenSea – prekonal v objeme obchodov hranicu 10 miliárd USD. Zaujímavé je, že do augusta tohto roku to bolo „len“ 1 miliardu dolárov.

Ďalší míľnik

Nevymeniteľné žetóny sa v poslednom roku stali veľmi populárnymi. Najmä v jeho druhej polovici. OpenSea nedávno prekonal 10 miliárd dolárov v celkovom objeme obchodov.

Podľa DappRadar bol počet obchodníkov, ktorí prispeli k tomuto míľniku, vyše 630 000. A priemerná cena predaných digitálnych tokenov sa pohybuje okolo 872 dolárov.

Úspech OpenSea je významný, keďže pred tromi mesiacmi bol objem obchodov desaťkrát menší, 1 miliarda dolárov. Pre porovnanie, celkový objem za celý rok 2020 bol len 21 mil.

V roku 2020 OpenSea urobila približne 21 miliónov dolárov v celkovom objeme transakcií.
Za posledné dva dni sme zarobili 95 miliónov dolárov.
Krivka rastu pre NFT je šialená.

Výsledky opäť ukázali, že OpenSea je najdominantnejším trhom NFT. Druhé miesto patrí Axie Infinity s celkovým objemom obchodov niečo vyše 3 miliárd dolárov. CryptoPunks je na treťom mieste s 1,59 miliardami dolárov.

Cesta na vrchol

Predtým, ako OpenSea začala dominovať v priestore NFT, dokončila v marci tohto roku svoje kolo financovania vo výške 23 miliónov dolárov. Jej hlavným investorom bola spoločnosť rizikového kapitálu Andreessen Horowitz, známa aj ako a16z.

OpenSea potom poznamenal:

Vzhľadom na dôležitosť tejto spotrebiteľskej úrovne v tak rýchlo sa rozširujúcej oblasti nie je žiadnym prekvapením, že rast OpenSea je mimo rozsah, pričom objem transakcií za posledných šesť mesiacov vzrástol 100x.

Ďalšou významnou akciou bol Bored Ape Yacht Club. Zbierka 10 000 unikátnych digitálnych obrázkov opíc bola vystavená hlavne na OpenSea. Fanúšikovia NFT minuli milióny, aby získali niektoré z tokenov. V jednom prípade bol jeden Bored Ape # 3749 predaný za 400 ETH alebo 1,3 milióna dolárov (kurz v čase transakcie).

Nemenej dôležité je, že tento rok sa do sveta NFT zapojilo mnoho celebrít, hercov, hudobníkov a športovcov. Posledným príkladom je napríklad Quentin Tarantino. Jeden z najväčších filmárov všetkých čias oznámil, že na OpenSea bude dražiť sedem „tajných“ NFT s originálnymi zábermi z filmu Pulp Fiction.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár