OpenSea bude podporovať iba NFT, ktoré sú založené na „správnom“ Ethereu

OpenSea, najväčší svetový trh NFT, po nadobudnutí platnosti The Merge plánuje podporovať iba tie NFT, ktoré sú založené na proof-of-stake verzii blockchainu Ethereum.

od Martin Tkáč

Newsletter news

OpenSea je otvorená len pre NFT „správneho“ Etherea

V prvom rade sme sa zaviazali podporovať NFT v aktualizovanom reťazci PoS

– oznámil OpenSea v sérii tweetov uverejnených koncom augusta.

Toto je dôležitá informácia, pretože platforma je magnát, pokiaľ ide o obchodovanie NFT. Doteraz sa na ňom NFT súvisiace s Ethereom predali za približne 31 miliárd dolárov, uvádza The Block. Celá táto suma – ktorá zatieňuje objem transakcií NFT spojených s inými blockchainmi – je určená na obchodovanie NFT, ktoré je podporované aktuálnou verziou Etherea, ktorá je založená na Proof-of-Work (PoW).

Spomínané The Merge – posledná fáza prechodu Etherea z PoW na PoS – znamená, že Beacon Chain a jeho validátori sa stanú novými základmi blockchainovej siete ETH. To ovplyvní mnoho rôznych projektov v oblasti kryptomien, ktoré sú už zaneprázdnené prípravami na prechod.

Príkladom môže byť ťažobný pool Ethermine. V čase písania tohto článku je na Ethermine 222 657 aktívnych baníkov, celkovo 261,1 terra hasha za sekundu (TH/s). Po 15. septembri bude bazén naďalej podporovať ťažbu PoW, ale ovplyvnené budú iba ethereum classic (ETC), ravencoin (RVN), ergo (ERGO) a beam (BEAM).

OpenSea v tweete tiež uviedla, že sa pripravuje poskytnúť svojim používateľom „plynulý prechod“, no zároveň uznala, že nová situácia si bude vyžadovať „nepretržité monitorovanie, riadenie a komunikáciu“.

ETHW

Teoreticky je v hre stále hard fork, ktorý bude stále založený na PoW. Hovorím o projekte ETHW.

Zaujímavé je, že túto kontroverznú iniciatívu prijali burzy vrelo. Coinbase nedávno potvrdila, že je otvorená pre zaradenie do zoznamu svojich ETHW tokenov.

OpenSea vo svojich tweetoch uviedla, že aj keď sa forky vytvoria v dôsledku zmien v sieti, „nebudú podporované ani sa neodrážajú v OpenSea“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár