Oneskorené austrálske ETF začnú tento týždeň

Oneskorené austrálske ETF začnú tento týždeň

0 komentárov

Ako bolo oznámené pred časom, Austrália sa chystala spustiť prvú sadu kryptomenových ETF. Žiaľ, plán zlyhal a ich premiéra bola odložená. Ako sa teraz ukazuje, debut sa napokon uskutoční tento týždeň.

Prvé austrálske ETF

Tento štvrtok budú na burze Cboe debutovať tri nové ETF spojené s bitcoinom a ethereom. Takúto informáciu priniesla v pondelok večer austrálska pobočka tejto burzy.

Tieto produkty Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF, ETFS 21Shares Bitcoin ETF a ETFS 21Shares Ethereum ETF, prevádzkujú správcovia fondov Cosmos Asset Management a ETF Securities.

Kryptomenové fondy ETF Securities boli vyvinuté v spolupráci so švajčiarskym emitentom ETF 21Shares. Vďaka tejto aliancii budú môcť ETF Securities tieto produkty spravovať, zatiaľ čo 21Shares bude poskytovať prevádzkovú a výskumnú podporu.

Nestály charakter kryptomien

Pôvodne sa s ETF malo začať obchodovať 27. apríla. Oficiálny súhlas dal ASX Clear, hlavný regulátor kapitálového trhu v Austrálii. Zaradenie však bolo odložené deň pred plánovaným termínom na 12. mája.

Vtedajšie správy naznačovali, že meškanie spôsobil neznámy, no „mocný“ maklér. Predpokladalo sa, že fondy nebudú môcť začať na Cboe kvôli volatilnému charakteru trhu s kryptomenami.

Podľa nedávnych správ museli Cboe a príslušní tvorcovia trhu počas dvojtýždňového oneskorenia najať ďalšieho makléra. Prvého sa im nepodarilo presvedčiť, aby zmenil názor.

Oneskorenie dalo šancu predviesť sa aj kanadskému emitentovi ETF 3iQ Digital Asset Management. 3. mája spoločnosť požiadala o ponuku dvoch kryptomenových fondov pre austrálskych investorov. Ak budú schválené, produkty 3iQ s názvom BT3Q a ET3Q budú uvedené na Cboe a očakáva sa, že budú sledovať výsledky BTC a ETH.

SEC naďalej odmieta priame ETF

A zatiaľ čo Austrália sa pridala k ďalším krajinám, ktoré vítajú svoje prvé kryptomenové ETF, Spojené štáty naďalej odmietajú žiadosti o priamo zabezpečené takéto produkty. SEC však dala zelenú na spustenie fondov na výmenu kryptomien. Sú však založené na futures kontraktoch a nie na samotných digitálnych aktívach.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár