Okradnutý T-Mobile. Hacker chce výkupné 6 BTC

od Martin Tkáč

Na T-Mobile údajne zaútočil hacker, ktorému sa podarilo nabúrať do databázy spoločnosti a ukradnúť informácie o 100 miliónoch zákazníkov. Teraz chce zločinec údaje predať za 6 BTC (asi 286 000 dolárov).

Okradnutý T-Mobile

T-Mobile v súčasnosti vyšetruje údajný hack do databázy spoločnosti. Hacker, ktorý k útoku údajne pristúpil, tvrdí, že získal údaje o viac ako 100 miliónoch zákazníkov spoločnosti. Na oplátku chce 6 BTC, teda zhruba 286 000 dolárov.

O aké údaje ide? K dispozícii sú správy o číslach sociálneho zabezpečenia, telefónnych číslach, menách, domácich adresách, jedinečných číslach IMEI a informáciách, ktoré sú súčasťou vodičského preukazu.

Hacker hovorí, že v súčasnosti predá iba niektoré údaje. Portálu povedal, že T-Mobile už o svojich aktivitách musí vedieť.

„Myslím, že to už zistili, pretože sme stratili prístup k serverom,“ vysvetlil.

Hovorca T-Mobile uviedol, že jeho spoločnosť si je vedomá toho, čo sa dá prečítať na fórach darkweb. Skontroluje, či sú informácie o hackerovi pravdivé.

„V súčasnosti nemáme žiadne ďalšie informácie, o ktoré by sme sa mohli podeliť,“ dodal.

Ďalšií obrovský problém

Nie je to prvýkrát, čo sa T-Mobile nachádza v centre škandálu s kybernetickou bezpečnosťou. Vo februári žalovala špičkového mobilného operátora obeť, ktorá pri útoku na výmenu SIM karty stratila 450 000 dolárov v bitcoine.

Išlo o útok založený na výmene SIM karty. Hacker si urobí kópiu karty pre seba bez vedomia obete. Jeho skutočný používateľ tak stráca kontrolu nad SIM kartou. V dôsledku toho môžu zločinci uniesť účty elektronického bankovníctva obetí a ich kanály sociálnych médií.

V tomto prípade obeť obvinila T-Mobile z toho, že neimplementoval správne bezpečnostné opatrenia, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k zákazníckym účtom.

T-Mobile bol tiež žalovaný v júli 2020, tentoraz za niekoľko výmen SIM kariet, čo viedlo k strate 8,7 milióna dolárov na digitálnych aktívach.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár