Ubisoft je stále pod paľbou pre nápad súvisiaci s NFT

Odstúpi Ubisoft od svojho nápadu NFT? Spoločnosť je kritizovaná za svoju novú víziu hier

od Martin

Ubisoft spúšťa svoje NFT. Žiaľ, projekt hráči neprivítali.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ubisoft, NFT a nenávisť

Ubisoft práve spustil beta verziu projektu, ktorého cieľom je spojiť technológiu NFT a blockchain s hrami (pôvodne ide o názov „Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint“).

Video pripravené spoločnosťou ukazuje možnosti platformy, ktorá umožňuje hráčom „zozbierať prvé hrateľné a energeticky úsporné Ubisoft NFT“.

Ako na nový nápad reagovali hráči? Najprv stojí za zmienku, že YouTube nedávno zmenil svoje pravidlá hodnotenia videí. Pod každé video skryl počet „palcov dole“. Toto číslo je však stále dostupné vďaka rozšíreniu Google Chrome. Ukazuje sa teda, že fanúšikovia hier sa na najnovšiu víziu Ubisoftu nepozerajú veľmi priaznivo.

Video má 1 400 lajkov a neuveriteľných 37 000 palcov dole.

Jeden z užívateľov internetu napísal, že to bolo „len podojenie série Ghost Recon (…) s minimálnym úsilím (…).
Vzali ste si solídnu franšízu a úplne ste si z nej urobili posmech
– fanúšikovia hier kritizujú nápad.

 

Nie som úplne proti koncepcii používania systému v štýle NFT v digitálnych hrách. Napríklad zaujímavé vlastnenie digitálnej kópie, nielen licencie, aby ju bolo možné predať inému používateľovi. Toto je vlastne budúcnosť hier. Som proti tomu, ako to Ubisoft robil s predmetmi v hre
– to je názor jedného z členov komunity Reddit.

Majk Spirit NFT

Averzia voči NFT?

Nie je to prvýkrát, čo bola veľká spoločnosť napadnutá za používanie NFT.

Napríklad vývojári aplikácií Discord boli nútení ustúpiť od svojich plánov integrácie NFT založených na Ethereu po tom, čo komunita kritizovala tento nápad.

Na rozdiel od prípadu Ubisoft, kde sa zdá, že komunita je podráždená tým, čo spoločnosť vo všeobecnosti robí, kryptoskeptici Discordu veria, že NFT je ďalšou finančnou pyramídou na trhu.

Navyše je tu ekologické vlákno,  tokeny podľa používateľov komunikátora ničia životné prostredie kvôli energii potrebnej na ťažbu kryptomien.

Ako môžete vidieť, NFT – ako každý nový fenomén, je veľmi kontroverzný. S najväčšou pravdepodobnosťou sa aj tak stanú súčasťou našej reality.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár