Odmietne Sega NFT?

Vedúci predstavitelia holdingovej spoločnosti Sega Corporation navrhli, že by sa možno chceli vyhnúť vydávaniu nevymeniteľných tokenov (NFT) na zarábanie hier.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Sega nechce NFT?

14. decembra sa počas stretnutia generálneho riaditeľa Sega Holdings Harukiho Satomiho, výkonného viceprezidenta Koichia Fukazawu a prezidenta spoločnosti Sega Corporation Yukio Sugino objavila téma NFT v hrách. Manažéri povedali, že musia analyzovať, ako možno NFT zaviesť do produktov Sega a zároveň „zmierniť negatívne prvky“ takýchto tokenov a dodržiavať japonské predpisy.

Ako dôvod uviedli „negatívne reakcie“ používateľov, ktorým sa nepáčilo, že niektorí predajcovia zavádzajú NFT do hier. Narážali tak na škandál súvisiaci s nápadom Ubisoftu, ktorý chcel hráčov odmeniť v podobe NFT.

Čo sa týka NFT, radi by sme vyskúšali rôzne veci a už sme začali veľa výskumov a úvah, ale v tejto fáze nie je rozhodnuté o ničom, čo by sa týkalo hry, aby ste zarobili hry.

Majk Spirit NFT

Spoločnosť dodala, že tento problém stále analyzuje.

Manažéri tiež hovoria, že vysielanie NFT v hrách je menej zaujímavé ako implementácia nových technológií. Podľa ich názoru je lepšie „spolupracovať s partnermi na nových technológiách“. Čo znamená tento pojem? Toto nebolo úplne vysvetlené.

Gigant z herného trhu

Sega Corporation je japonský vývojár hier a dcérska spoločnosť Sega Group Corporation, ktorá sa v roku 2004 zlúčila so Sammy Corporation. Spoločnosť stojí za mnohými populárnymi hrami. Najpopulárnejšou sériou je hra o Sonicovi, ktorá si získala veľkú obľubu v 90. rokoch. Najnovší titul „Sonic Frontiers“ má vyjsť v roku 2022.

V apríli 2021 spoločnosť oznámila, že plánuje rozšíriť svoje pôsobenie na NFT. Doteraz, ako vidíte nápad asi zamrzol.

Je možné, že výrobcu odradil osud Ubisoftu. V roku 2021 začal francúzsky vydavateľ hier ponúkať NFT na „Ghost Recon: Breakpoint“. Tie boli odmenené za čas strávený v hernom svete. Problém je, že hráčom sa tento nápad nepáčil. Na značku sa strhla vlna nenávisti.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár