Odlivy bitcoinov z búrz a prílevy do kanadského ETF sú na rekordných úrovniach

Odlivy bitcoinov z búrz a prílevy do kanadského ETF sú na rekordných úrovniach

0 komentárov

Odliv bitcoinov z búrz dosiahol tento rok rekordné úrovne. Rovnako tak aj výnosy do najlepšieho kanadského ETF spojeného s bitcoinmi.

Prílevy do kanadského ETF BTC

Kanadské bitcoinové ETF od januára zvýšili svoje držby o 6 594 bitcoinov (BTC), čím dosiahli rekordné maximum 69 052 držaných BTC.

Podľa Glassnode, The Purpose Bitcoin ETF zaznamenalo počas tohto obdobia najväčšie zisky akcií, s čistým nárastom o 18,7 % na 35 000 BTC.

Pripomeňme, že ETF je burzový fond, ktorý umožňuje investorom obchodovať dané aktíva bez toho, aby ho museli vlastniť. Spomínaný kanadský ETF BTC v súčasnosti spravuje aktíva v hodnote približne 1,68 miliardy dolárov. V USA momentálne nie sú k dispozícii žiadne bitcoinové ETF.

Americkí investori teda pravdepodobne investujú do The Purpose Bitcoin ETF.

Toto ale nie je koniec býčích správ. Analytická spoločnosť Glassnode vo svojej najnovšej správe Week OnChain uviedla, že miera odlevu bitcoinov z kryptoburz vyvrcholila v roku 2022 na úrovni 96 200 BTC za mesiac.

Je pôsobivé sledovať také silné odlevy z búrz, ako aj prílevy do produktov ETF, aplikácií DeFi a akumulačných peňaženiek blockchainu, a to aj napriek mnohým makroekonomickým a geopolitickým problémom v posledných mesiacoch.

Krevety a veľryby

Akumulácia bitcoinov bola silná približne od polovice marca. Najväčšími akumulátormi kryptomien boli v tomto období tzv. krevety a veľryby. Krevety sú obchodníci, ktorí vlastnia 0 až 100 BTC, zatiaľ čo veľryby vlastnia 1 000 až 10 000 BTC.

Medzi najväčších nedávnych nákupcov BTC patrí Terra’s Luna Foundation Guard (LFG), ktorej poslaním je nakupovať BTC v celkovej hodnote 3 miliardy dolárov.

Dodajme, že pri tomto všetkom ostáva vyťažiť už len 2 milióny bitcoinov. Nedostatok BTC sa stáva problémom, keďže adopcia a investície do kryptomien rastú v rôznych krajinách, ale aj na firemnom trhu a u menších investorov.

To znamená, že cena bitcoinu by mala rásť.

Glassnode dospel k záveru, že „nedostatok a nedotknutá povaha bitcoinu ako zaistenia [proti inflácii] by sa mohla vrátiť do popredia“. Toto je veľmi dôležitá informácia pre dlhodobých investorov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár