Odliv BTC investícií prebieha už piaty týždeň za sebou

od Martin Tkáč

Spoločnosť CoinShares zverejnila minulý pondelok údaje, ktoré ukazujú stabilný odliv produktov a investičných fondov súvisiacich s bitcoinmi.

Podľa CoinShares, dôveryhodného správcu digitálnych aktív, investičné produkty a fondy súvisiace s bitcoinmi zažívajú odliv päť po sebe nasledujúcich týždňov za sebou. Tieto údaje sa javia ako americké regulačné orgány plánujúce zmeniť predpisy o kryptomene.

Potenciálny šok pre priemyselné prevádzky spôsobuje, že investori a ostatní hráči z tohto odvetvia sú skeptickí k tomu, čo príde.

Celkový odliv bitcoinov v prvom augustovom týždni bol 33 miliónov dolárov v porovnaní s necelými 20 miliónmi dolárov v predchádzajúcom týždni. Napriek tomu údaje naďalej ukazujú významný príliv 4,2 miliardy dolárov do najvýznamnejšej kryptomeny na svete.

Pokiaľ ide o celkové odlivy z odvetvia kryptomien, podľa CoinShares to bolo 26 miliónov dolárov. Správca digitálnych aktív však spomenul, že odliv bol menší ako v máji a júni.

Ďalšie údaje ukázali pokles odtoku ETH z 9 miliónov dolárov minulý týždeň na 2,8 milióna dolárov. Nasleduje londýnsky hard fork, ktorý sa minulý týždeň uskutočnil na blockchaine Ethereum. Aktualizácia obsahovala funkciu „spálenia“ etherea, ktorá spôsobila, že tokeny boli mimo obslužný obvod.

Podľa Ultrasound.Money, ktorá sleduje spaľovanie ETH, sa odhaduje, že po aktualizácii bol „spálený“ ethereum v hodnote takmer 60 miliónov dolárov.


zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár