Odliv bitcoinu z búrz dosiahol ročný vrchol. Býčí signál?

od Martin Tkáč

Podľa údajov z reťazca prestali investori BTC ukladať svoje aktíva na burzách kryptomien. Teraz začínajú vyberať veľké množstvo finančných prostriedkov. Navyše sa ukázalo, že väčšina výplat pochádzala od retailových investorov. Ako už bolo uvedené skôr, veľryby a inštitúcie tiež v poslednom čase hromadia BTC.

Výbery z búrz na začiatku maxima

Ich postoj a rozhodnutia s najväčšou pravdepodobnosťou súvisia s pohybom cien. Spravidla posielajú svoje mince zo studených peňaženiek na obchodné platformy, keď ich majú v úmysle predať. A naopak keď im to splatia majú plán, ako ich chovať na dlhšie časové obdobie.

V polovici mája preto vklady prudko vzrástli. Všetko vďaka FUD spôsobenému Elonom Muskom a Čínou. V tom okamihu sa cena bitcoinu začala pomaly obracať, ale klesla o ďalších 20 000 dolárov na zhruba 30 000 dolárov.

Keď sa prach usadil, väčšina investorov znížila svoje vklady. Teraz to však vyzerá, že v poslednej dobe úplne zmenili názor, ako to ukazuje nasledujúca tabuľka.

Zároveň sa prudko zvýšil počet výplat. To naznačuje, že investori možno budú chcieť svoje mince radšej rozmnožovať, ako by mali predávať paniku – ako to bolo v máji.

Je zaujímavé, že analytická spoločnosť tiež uviedla, že „väčšina transakcií (5 800) pochádzala od spoločnosti Gate_io“ a všetky z dôvodu ich relatívne malej veľkosti (menej ako jeden BTC) pochádzali od retailových investorov.

Nakupujú aj veľryby a inštitúcie

Okrem toho, že menší investori nakupujú a vyberajú bitcoiny z búrz, ďalšie správy naznačujú, že to isté začali robiť aj takzvané veľryby.

Po krátkej prestávke, ba dokonca po predaji, v júni nahromadili peňaženky obsahujúce 100 až 10 000 bitcoinov okolo 60 000 mincí za jeden deň. Vďaka tomu sa ich celkové vlastníctvo zvýšilo na viac ako deväť miliónov BTC.

Dopyt po prvých kanadských bitcoinoch ETF tiež podnietil spoločnosť, ktorá stojí za ním – Purpose Investments – k vytvoreniu značných aktív. Jeho akcie narástli za pár týždňov o 30% a Purpose BTC ETF vlastnila okolo 22 500 coinov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár