Od London fork zhorelo niekoľko miliard dolárov v ETH

od Martin Tkáč

Množstvo spáleného ETH od aktualizácie v Londýne na začiatku augusta práve dosiahlo míľnik miliardy dolárov.

Tento míľnik si všimol zakladateľ spoločností EthHub a Daily Gwei Anthony Sassano. Anthony 16. septembra tweetoval, že spálenie ETH presiahlo už 300 000.

Spaľovací proces sa začal 5. augusta, keď bola implementovaná londýnska aktualizácia na Ethereum a s ňou dlho očakávaný EIP-1559. Aktualizácia zmenila mechanizmus transakčných poplatkov, aby sa zbavil aukcií a zaistil predvídateľnosť výpočtov plynu pri súčasnom znížení časti sieťového poplatku.

Deflačné ethereum alebo nie?

Aktuálna rýchlosť spaľovania sa pohybuje okolo 5 ETH za minútu, čo znamená 7200 ETH za deň a 2,6 milióna ročne. To by bola teoretická suma viac ako 9 miliárd dolárov ročne pri súčasných cenách aktív.

Ethereum je v súčasnosti veľmi zaťažené, takže tieto čísla sú vypočítané s veľkým zaťažením siete. Ceny tiež nie sú statické, čo pridáva k variabilnej rovnici. Tracker má tiež simulátor rastu ponuky, ktorý naznačuje, že súčasná miera inflácie je 2,3% ročne. Inflácia bola vypočítaná na základe 5,4 milióna ETH vyťažených ročne.

Keď dôjde k „fúzii“, emisie sa stanú deflačnými, pretože sa spáli viac ETH ako vyrobí. V súčasnosti simulácia stanovuje tento pomer na -1,9%.

Pripojenie sa uskutoční hneď, ako sa reťazec ETH 1.0 pripojí alebo „dokuje“ k ETH 2.0 Beacon Chain. To znamená koniec Proof of Work a prechod na Proof of Stake. Podľa oficiálnej dokumentácie sa to má uskutočniť v prvom alebo druhom štvrťroku 2022.

Najväčším spotrebiteľom plynu je v súčasnosti trh NFT OpenSea, ktorý za posledných 24 hodín vygeneroval približne 850 ETH alebo takmer 3 milióny dolárov na poplatkoch.

Priemerné transakčné poplatky sa v súčasnosti pohybujú okolo 23 dolárov, pričom zložitejšie operácie inteligentných zmlúv alebo výmeny tokenov stoja podľa Etherscanu až 55 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár