Ochrana africkej prírody pomocou blockchainu

od Martin Tkáč

Spoločnosť Exodus Orbitals Inc. sa zaoberá riešeniami satelitnej technológie. Teraz oznámila partnerstvo s nadáciou Lady Rocket Foundation. Obaja aktéri sa snažia využiť satelitné technológie a technológie NFT na lepšiu ochranu africkej divočiny pred pytliactvom a zmenou podnebia.

Spoločnosť Exodus Orbitals Inc. s ambicióznym cieľom

Eva Blaisdell, často označovaná ako „Lady Rocket“, je investorkou a podnikateľkou v leteckom priemysle. Jej nadácia nedávno inovovala využitie riešení NFT pri hľadaní alternatívnych zdrojov financovania humanitárnych a vesmírnych iniciatív.

Všetko prostredníctvom spolupráce s filmom Saving The Survivors. Teraz tiež tvrdí, že chce investovať do projektov, ktoré ponúkajú „riešenia výziev a tragédií, ktoré sa momentálne na Zemi dejú“.

V rámci partnerstva so spoločnosťou Exodus Orbitals sa na trh umiestnia nevymeniteľné tokeny NFT, ktoré sa použijú na „pozorovacie činnosti v konkrétnych oblastiach záujmu prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou Copernic“.

Pomocou vylepšených satelitných snímok a údajov partneri tvrdia, že majú šancu výrazne zlepšiť ochranu státisícov zvierat, ktorým hrozí vyhynutie pred pytliactvom a zmenou podnebia.

„Spoluprácou s Copernic Space a nadáciou Lady Rocket Foundation môžeme posunúť vesmírny priemysel do ďalšej fázy otvorenosti a prístupnosti,“ uviedol pri tejto príležitosti Dennis Silin, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Exodus Orbitals.

Ako to má fungovať?

Ako to má celé vyzerať? Stručne povedané Exodus Orbitals a Copernic Space spolupracujú na tokenizácii licencie na svoje riešenie a jej sprístupnení na širšom globálnom trhu na platforme Copernic Space. Nadchádzajúce uvedenie platformy Web 3.0 na trh rozšíri a zefektívni obchodné procesy týkajúce sa trhu s vesmírnymi aktívami, ako aj umožní súvisiacim podnikom získať finančnú podporu od komunít po celom svete.

Copernic Space tiež umožní svojim používateľom ľahký prístup k licencii API Satellite Ride-sharing. Toto sa má uskutočniť prostredníctvom NFT. Rozhranie API na zdieľanie satelitnej jazdy vám umožní prístup ku konkrétnym satelitným snímkam.

Kombinácia Exodus Orbitals, nadácie Lady Rocket Foundation a Copernic Space v tejto misii predstavuje nový precedens na trhu s vesmírnymi technológiami, pokiaľ ide o demokratizáciu a ľahšie zdieľanie vesmírnych zdrojov v prospech ľudí a zvierat na celom svete.

Máte možnosť zdieľať satelitnú jazdu pomocou #NFT? 🛰

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár