Očakáva sa, že z dlhodobého hľadiska dosiahne Ethereum 10 000 dolárov

od Martin Tkáč

Viac analytikov začína veriť, že by Ethereum mohlo z dlhodobého hľadiska dosiahnuť hodnotu 10 000 až 20 000 dolárov.

Hodnotu 20 000 dolárov prvýkrát zverejnil počas posledného bullishu výkonný riaditeľ skupiny Real Vision Group Raoul Pal. Ethereum nasleduje trajektóriu rasu bitcoinu na základe zákona Metcalfe.

Je možné, aby Ethereum dosiahlo hodnotu 10 000 dolárov?

Aby Ethereum dosiahlo hodnotu 10 000 dolárov, musel by dosiahnuť trhovú kapitalizáciu 1,1 bilióna dolárov. Momentálne je trhová kapitalizácia Etherea na hodnote 120 miliárd dolárov.

Je možné, že keď bitcoin dosiahne trhovú kapitalizáciu v niekoľkých biliónoch, nasledovalo by to isté aj pre ethereum.

Pal povedal: „Trhová kapitalizácia ETH rastie rýchlejšie ako BTC v rovnakom bode. Áno, ETH by kľudne mohlo dosiahnuť cenovú hodnotu 20 000 dolárov. BTC=ETH. Fakt. Rôzne aktíva, rôzne ekosystémy, rovnaký vstup, rovnaké správanie ekonomiky…“

Ethereum má potenciál dosiahnuť takú vysokú hodnotu hlavne vďaka výraznému zvýšeniu aktivity užívateľov. Ethereum nemalo pred rokom 2020 toľko veľa užívateľov.

Bol to práve explozívny rast decentralizovaného financovania (DeFi), ktorý poháňal vzostupnú tendenciu siete blockchainu Etherea.

V polovici roku 2020 sa celková hodnota uzaknutá v DeFi pohybovala okolo 1 miliardy dolárov. Toto číslo sa odvtedy zvýšilo až 21-násobne, v súčasnosti je na hodnote 21 miliárd dolárov.

Ak vezmeme do úvahy rýchly rast DeFi a neustále zvyšovanie aktivity používateľov na platforme Ethereum, analytici si čoraz viac veria na agresívnejší a dlhodobý bullrun.

zdroj: cryptoslate.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár