Očakáva sa, že náročnosť ťažby BTC zaznamená najväčší nárast za viac ako 2 mesiace

od Martin Tkáč

Hashrate bitcoinov pokračuje v raste, keď 28. júna klesol na 69 exahashov za sekundu (EH / s). Táto metrika v utorok ráno dosiahla maximum 117 EH / s. Nárast miery hashovania pravdepodobne povedie k najväčšiemu zvýšeniu obtiažnosti za 89 dní. Odhaduje sa, že náročnosť sa do dvoch dní zvýši o 7,39%.

Obtiažnosť sa zvýši o 7%

Očakáva sa, že náročnosť bitcoínovej ťažby sa za viac ako dva dni zvýši o viac ako 7,3%. Všetko kvôli rastúcemu celkovému hashrate kryptomeny. Od 28. júna hashrate bitcoinov vyskočil o 69,56% a stále rastie v korelácii s trhovými cenami.

15. júla dosiahol hashrate bitcoinov vrchol 130 EH / s, pričom posledných 25 dní zostal tesne pod touto zónou. Raz za čas sa dokonca pokúsil túto hodnotu prekročiť. Obtiažnosť ťažby bitcoinov tažičom ťažšie hľadá bloky a počas poslednej korekcie sa zvýšila o viac ako 6%. Najväčší nárast od tej doby však bol 13. mája 2021. V ten deň sa náročnosť zvýšila o 21,53%.

Odhaduje sa, že ďalšia zmena obtiažnosti bude okolo 7,39% a môže sa ešte zvýšiť, ak sa hashrate naďalej zvyšuje. To znamená, že za posledný mesiac sa náročnosť zvýši o takmer 13,39%. V čase písania tohto článku je obtiažnosť ťažby BTC okolo 14,50 bilióna a očakáva sa, že bude okolo 15,57 bilióna, keď sa náročnosť opäť zmení.

Okrem novely z 13. mája bude oprava obtiažnosti najvyššou zmenou od 9. januára 2021. Aj keď ťažkosti sťažujú hľadanie BTC blokov, môžu ísť hore a dole v závislosti od toho, koľko hashrate je obetovaných sieti.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár