Obyvatelia Argentíny investujú do bitcoinov v reakcii na infláciu

od Martin Tkáč

V reakcii na rastúcu infláciu Argentínčania častejšie investujú do bitcoinov. Môže byť podobný scenár o nejakú dobu aj u nás?

NEWSLETTER okrypte.sk

Argentína chce bitcoiny

Argentína vedie vojnu proti inflácii od roku 2016. Tá je spôsobená mnohými faktormi, ako je nedôvera občanov voči centrálnej banke a nadmerné vládne výdavky. Znehodnotenie argentínskeho pesa negatívne ovplyvnilo kúpyschopnosť obyvateľov krajiny.

V dôsledku toho sa až 37,3 % obyvateľstva ocitlo v hroznej situácii – pod hranicou chudoby. Úspory bohatších Argentínčanov prakticky zmizli.

Za takýchto okolností sa odohral zaujímavý proces. Mnoho Argentínčanov sa začalo zaujímať o bitcoiny (BTC) a kryptomeny ako o prostriedok zabezpečenia proti inflácii. To je, dodajme, už 60 %.

Správa Americas Market Intelligence zistila, že úroveň záujmu o kryptomeny v Argentíne dosiahla rekordnú úroveň – vyššiu ako v Peru, Mexiku a ďalších krajinách regiónu.

Zdá sa, že Argentínčania sa vďaka inflácii učia o kryptomenách rýchlejšie.

Dodajme, že popri bitcoine sa čoraz častejšie obracajú aj na stablecoiny ako spôsob uchovávania hodnoty istým spôsobom v amerických dolároch.

Keď tvorca Etherea Vitalik Buterin navštívil Argentínu v decembri 2021, zistil, že adopcia kryptomien a stablecoinov v krajine je na vzostupe.

Inflácia bitcoinov v Argentíne

Regulácia trhu

Zdá sa, že Argentína je opatrná aj pri regulácii digitálnych aktív. V rozhovore na Youtube v roku 2021 prezident krajiny Alberto Fernandez povedal, že „prebieha dôležitá diskusia o kryptomenách, je to globálna diskusia a musím priznať, že v tomto všetkom je otázka opatrnosti. “

Jasnejšie tiež uviedol, že „kryptomeny majú výhodu“ oproti fiat menám, pretože „pomáhajú obmedziť infláciu“ a „istým spôsobom je to ich trvalé aktívum“.

zdroj: blockchain.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár