Obrazy Banksy’ego predané za ethereum

od Martin Tkáč

Dva Banksyho obrazy sa predali za viac ako 12 miliónov dolárov na prvej aukcii Sotheby’s v ETH.

Denominácia

Dva obrazy súčasného umelca Banksyho sa na aukcii v Sotheby’s predali spolu za 3 093 ETH. Udalosť sa odohrala vo štvrtok večer.

Ako už CoinDesk uviedol, predaj je prvým prípadom, kedy aukčný dom označil predaj umeleckých diel v kryptomene. Trolley Hunters a Love Is In The Air (2006) boli ocenené na 5 až 7 miliónov dolárov a 4 až 6 miliónov dolárov a obe do značnej miery splnili očakávania a v čase aukcie dosiahli 6 698 400 a 6 698 400 dolárov. 8 077 200 USD – spolu 3 093 ETH.

Aukcie a kryptomeny

Akceptovanie ponúk kryptomien zo strany aukčných domov je súčasťou väčšieho tlaku zo strany dražiteľov zamerať sa na digitálne meny. V októbri Sotheby tiež spustil „Sotheby’s Metaverse“, virtuálnu aukčnú galériu fungujúcu v reálnom čase.

Fanúšikovia kryptomien teraz pozorne sledujú ďalšiu aukciu. Ide o predaj jedného z 13 zostávajúcich kópií ústavy USA, ktorého súčasťou bude aukcia decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO).

Kto ste, pán Banksy?

Banksy je britský pouličný umelec. Jeho diela sa objavujú v uliciach Londýna a inde vo svete. Na sprostredkovanie svojich posolstiev, najčastejšie humorných, používa rôzne techniky, ktoré súvisia so spoločenskými témami a politikou. Všeobecné posolstvo jeho diel je protivojnové, antikapitalistické a pacifistické.

V jeho nedávnych dielach sa často objavujú policajti, vojaci, deti a starší ľudia a zvieratá, ako potkany a opice.

Osoba, ktorá zaregistrovala doménu stránky Banksy, je fotograf Stephen Lazarides, o ktorom sa verilo, že je skutočnou identitou umelca. Sám však tvrdí, že je iba umelcovým manažérom a autorom väčšiny fotografií do jednej z jeho publikácií.

Banksyho pri vytváraní svojej práce na Jamajke pre Wall Of Sounds odfotografoval oficiálny fotograf podujatia Peter Dean Rickards. Potom, čo sa títo dvaja muži pohádali, predal Rickards obrázky, o ktorých Banksym veril, London Evening Standard, ktorý ich zverejnil. Ich dôveryhodnosť však bola opakovane spochybnená.

zdroj: beincrypto.pl,

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár