Objem transferov BTC dosahuje ATH

od Martin Tkáč

Objem transferu bitcoinovej siete môže pomôcť zmerať aktuálnu úroveň sieťovej aktivity a poskytnúť vám lepšie pochopenie toho, koľko sieťovej hodnoty sa prenáša v nomináloch BTC a USD. Na meranie celkového objemu prenosu používame indikátor Glassnode nazývaný entity-adjusted. 

Podľa 30-dňového priemerného objemu transferu BTC sieť dosiahla trojročný rekord. Na svojom vrchole začiatkom októbra previedla 318 830 bitcoinov. Odvtedy táto suma klesla na približne 275 000 BTC za deň. Napriek tomu, ako ceny rastú, celkový objem prevodu USD zostáva počas októbra na úrovni 15 miliárd USD denne.

Transakcie > 1 milión USD

Celkový objem prenosu v USD je možné rozdeliť na menšie a väčšie objemy prenosu. Najväčší podiel na celkovom objeme prenosu siete pochádza z transakcií v hodnote viac ako 1 milión USD.

Takéto prevody v súčasnosti tvoria 81,56 % z celkového objemu prevodu. Trend zvyšujúceho sa podielu transakcií v celkovom objeme viac ako 1 milión USD sa od konca roka 2020 zvyšuje, pričom posledný nárast nastal v septembri. Zjednodušene povedané v sieti je oveľa viac „tučných peňaženiek“ ako kedykoľvek predtým. Najmä v posledných dvoch mesiacoch.

Pokiaľ ide o transakcie nad 10 miliónov dolárov, tie tvoria až 61,7 % z celkového objemu. Krátko pred septembrovým minimom získali takéto veľké prevody až 75 % podielu. Táto aktivita pokračuje, pretože BTC stál okolo 40 633 dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár