Objem transakcií bitcoinu prekonal aprílový výsledok 7-krát

od Martin Tkáč

S akvizíciou nového ATH bitcoinu došlo k mnohým porovnaniam súčasného rastu s tým, ktorý bol pozorovaný v apríli 2021. O zaujímavé údaje sa podelili napr. IntoTheBlock, kde sa zamerali na výrazný rozdiel v objeme transakcií medzi týmito dvoma obdobiami.

700 miliárd dolárov v týždennom objeme obchodov

Podľa IntoTheBlock objem bitcoinu v reťazci dosiahol viac ako 700 miliárd dolárov. V porovnaní s aprílom to znamená 7-násobný nárast. Analytická firma navyše uviedla, že väčšina objemu pochádzala z transakcií v hodnote viac ako 100 000 USD.

Sledovaním BTC adries, ktoré majú menej ako 30 dní, môžeme merať nové peniaze prúdiace na trh. Od januára do apríla zaznamenal bitcoin obrovský nárast krátkodobého záujmu maloobchodníkov. Počas tohto ATH klesol počet obchodníkov o 39,3 %.

Aký je rozdiel medzi aprílovým $ BTC ATH a týmto?

1 / Objem transakcií: #Bitcoin zaznamenal tento týždeň + 700 miliárd dolárov v objeme transakcií v reťazci. V porovnaní s aprílom ide o 7-násobný nárast.

Zaujímavejšie je, že 99,7% z tohto objemu pochádza z transakcií vyšších ako 100 000 dolárov

tweet

Ďalšie rozdiely

Pri porovnaní ceny bitcoinu teraz a počas aprílového vrcholu môžeme vidieť niekoľko ďalších rozdielov. Predovšetkým neexistujú žiadne zásadné známky prílivu retailových investorov. To znamená, že zatiaľ neexistuje žiadne FOMO niečo, čo sa zvyčajne stane, keď sa cyklus blíži k vrcholu. Trh tiež nie je taký preťažený, ako bol vtedy.

Dlhodobí hodleri v apríli realizovali zisky s priemerne 8-násobným pákovým efektom. Teraz to robia len 3x.

Na druhej strane index strachu a chamtivosti ukazuje, že sa momentálne nachádzame v stave extrémnej chamtivosti. Tento ukazovateľ je vyšší ako v apríli.

V každom prípade je vhodné postupovať mimoriadne opatrne. Najmä v blízkej budúcnosti. Dni okolo vytvorenia nového historického rekordu sa zvyčajne vyznačujú vysokou volatilitou.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár