Objem obchodu na dYdX presahuje objem na Coinbase

od Martin Tkáč

Jedna z najobľúbenejších decentralizovaných búrz dYdX dosiahla ďalší míľnik. Celkový objem obchodov do 24 hodín presiahol objem najväčšej americkej centralizovanej burzy – Coinbase.

dYdX je pred Coinbase

DYdX, postavený na blockchaine Ethereum, je DEX podporujúci obchodovanie s pákovým efektom, spotovým trhom a pôžičkami. Hoci bol uvedený na trh pred niekoľkými rokmi, jeho objemy sa prudko zvýšili až v polovici roku 2021. Podľa CoinGecko v apríli a máji tohto roku platforma zaznamenala objem obchodov okolo 25 miliónov dolárov.

V priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa začal rýchlo zvyšovať a kulminoval za posledných 24 hodín. Údaje z agregátora ukazujú, že denný objem sa za posledných 24 hodín zvýšil na 6,5 ​​miliardy dolárov.

Na porovnanie, najväčšia americká centralizovaná burza Coinbase spracovala transakcie v hodnote niečo viac ako 3 miliardy dolárov. Za dYdX stoja aj Crypto.Com a Huobi. Jedinou platformou, ktorá sa môže pochváliť vyšším obratom, je Binance so sumou 23 miliárd dolárov.

Antonio Juliano, zakladateľ dYdX a bývalý zamestnanec Coinbase, oznámil úspech na Twitteri.

Pred 5 rokmi som opustil @coinbase a nakoniec som založil dYdX

Dnes @dydxprotocol po prvý raz robí väčší objem obchodu ako Coinbase 😯📈

Stojí za zmienku, že pôvodný token dYdX (DYDX), ktorý uzrel svetlo sveta len pred niekoľkými týždňami, rástol aj z hľadiska hodnoty v USD. Ako väčšina tokenov DeFi, aj DYDX dnes získal 30%, čo predstavuje nárast na 22 dolárov. Pred niekoľkými hodinami dokonca dosiahol nový rekord v histórii.

Spôsobuje Čína tieto nárasty?

Komunita kryptomien tvrdí, že za týmto náhlym nárastom objemu stojí Čína a jej zákazy. Ako bolo nedávno oznámené, najľudnatejšia krajina na svete opäť zaútočila na toto odvetvie a zakázala všetky kryptoaktivity vo svojich hraniciach.

Tento krok už mal dôsledky pre niektoré centralizované burzy. Huobi, pravdepodobne najpoužívanejšia čínska platforma, oznámila, že prestane prijímať nových čínskych používateľov.

Krátko na to Colin Wu poukázal na to, že všetky miestne komunity „diskutujú o tom, ako sa naučiť DeFi“, a predpovedal, že „zaplaví“ svet decentralizovaných financií.

Svet DeFi zaplaví veľký počet čínskych používateľov a počet používateľov MetaMask a dYdX sa výrazne zvýši. Všetky čínske komunity diskutujú o tom, ako sa naučiť defi.

Wu napriek tomu tiež uviedol, že väčšina objemu transakcií na dYdX bola poháňaná výnosovým poľnohospodárstvom, „nielen dopytom“. Pripomenul, že prvá éra banských transakcií na burze sa v najbližších hodinách skončí. Keď sa 31. augusta skončila Epocha 0, objem 24-hodinového obchodovania klesol o 90%.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár