Objem obchodov na OpenSea sa zdvojnásobil

od Martin Tkáč

OpenSea mal včera najlepší deň za niekoľko týždňov, rovnako ako Bored Ape Yacht Club. Podľa Dune Analytics včera množstvo Etherea denne obchodovaného na NFT trhu OpenSea vyskočilo z približne 48 miliónov USD na 105 miliónov USD.

OpenSea opäť na vrchole

Naposledy denný objem Etherea na OpenSea dosiahol 100 miliónov dolárov 15. októbra. Vtedy to bolo pravidelnejšie a na pár mesiacov to bola skôr výnimka, ale zdá sa, že k náhlemu nárastu prispel včerajší náhly desaťnásobný nárast objemu predaja pre Bored Ape Yacht Club NFT.

Podľa agregátora údajov NFT CryptoSlam! sa objem predaja Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT cez noc zvýšil o 900 %, zatiaľ čo predaj vedľajšieho klubu Mutant Ape Yacht Club (MAYC) vzrástol o 1 100 %.

Bored Ape Yacht Club je zbierka 10 000 NFT, ktorá bola spustená v apríli. Každý obrázok je portrétom kreslenej opice vytvorenej z kombinácie až 170 možných vlastností. NFT sú uložené ako tokeny ERC-721 v Ethereu.

Projekt NFT nedávno získal veľkú podporu zo sveta popu. Začalo to minulý týždeň, keď sa magazín Rolling Stone spojil s BAYC a vydali 2 500 paper zine v limitovanej edícii, každý s Bored Ape na obálke.

V stredu bola digitalizovaná verzia časopisu ponúknutá na aukcii ako NFT na Superare spolu s ďalšou alternatívnou obálkou inšpirovanou Mutant Ape Yacht Club, podobnou zbierkou 20 000 NFT, ktorú spustili tvorcovia BAYC v auguste. Momentálne zostáva ešte deň a pol na ich prihodenie.

Vo štvrtok Universal Music Group, najväčšia nahrávacia spoločnosť na svete oznámila, že vytvorí metaverznú skupinu v štýle Gorillaz s názvom Kingship. Avatary pre skupinu budú vychádzať z Bored Ape Yacht Club NFT, ktoré vlastní zberateľ Jimmy „j1mmy“ McNelis.

Fanúšikovia môžu očakávať, že Kingship vystúpia v prostredí virtuálneho sveta a vydajú viac NFT, keď sa metaverse rozšíri. Skupinu bude riadiť Nicholas Adler, ktorý v súčasnosti spravuje krypto-priateľský Snoop Dogg a jej hudbu bude vydávať dcérska spoločnosť Universal s názvom 22:22PM.

V podobnej správe legendárny hip-hopový producent Timbaland v piatok oznámil, že tiež zakladá metaverznú kapelu zloženú z BAYC avatarov. Aby sa spojili s projektom, Timbaland tiež zakladá Ape-In Productions, novú spoločnosť, ktorá bude produkovať hudbu a animácie pre projekt.

Spoločnosť vydá svoj prvý singel ako NFT v stredu. Pieseň sa volá „ApeSh!t“ a hrá ju skupina TheZoo.

Nakoniec zberateľ NFT @PuffYatty tweetoval správu, že tvorcovia BAYC Yuga Labs podali na americký úrad pre patenty a ochranné známky žiadosť o ochrannú známku pre slovo „APE“, ktoré sa má použiť v „kryptomene, online hrách, platforme počítačového softvéru a vývoji vlastného blockchainu. softvér.”

Niet pochýb o tom, že držitelia BAYC a MAYC NFT už idú do ApeSh!t.

zdroj: zycrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár